The Game Awards 2022 - Yılın Oyunu Elden Ring

Beklenen bir sonuçtu ancak diğer yandan Gow konusuna değinmek isterim biraz. Bu adamlar para kazanmasını çok iyi biliyor. 2018 de çıkan oyuna devam serisini yapmak yerine rahatça hikayeyi sığdırabilmeleri mümkündü bence. Bunun yerine ikiye bölmeyi tercih etmişler :( (ödülü alamamasında olan en büyük etken buydu bence) Adamlar çok büyük vurgun yapıp paralarına bakıyor ama fanlar futbol maçı gibi kavga ediyor. İşte hayat böyle :)

Elden Ring’in ekibinden olmadığı halde sahnede kalmasına hatta konuşma yapmasına izin verilen ve sert bir siyasi mesaj vererek şovu böldüğü için gözaltına alınan çocuğun yanı sıra Dying Light 2 Stay Human'ın yok sayılması ile birlikte gerçekleşen ilginç bir şovdu.

Son düzenleme:
Elden Ring’in ekibinden olmadığı halde sahnede kalmasına hatta konuşma yapmasına izin verilen ve sert bir siyasi mesaj vererek şovu böldüğü için gözaltına alınan çocuğun yanı sıra Dying Light 2 Stay Human'ın yok sayılması ile birlikte gerçekleşen ilginç bir şovdu.
DL2 çok kötü bir oyun mu bilmiyorum oynamadım ama hiç mi sunumda adı geçmez? Ayıp olmuş.

DL2 çok kötü bir oyun mu bilmiyorum oynamadım ama hiç mi sunumda adı geçmez? Ayıp olmuş.
Çok kötü oyun diyemem ama ilk oyunu birkaç defa bitirmiş biri olarak ikinci oyuna New Game+ yapıp biraz ilerledikten sonra kapattım. Bana ilk oyuna göre hantal ve eğlencesi azalmış gibi geldi. Gecede yer almaması normaldi, bu sene çıkmış sıradan bir oyundu.

Çok kötü oyun diyemem ama ilk oyunu birkaç defa bitirmiş biri olarak ikinci oyuna New Game+ yapıp biraz ilerledikten sonra kapattım. Bana ilk oyuna göre hantal ve eğlencesi azalmış gibi geldi. Gecede yer almaması normaldi, bu sene çıkmış sıradan bir oyundu.
Ben şahsen 2. oyunun 1'den çok çok daha iyi olduğunu düşünüyorum, ilkini oynarken deli baymıştım, vuruş hissi desen yok görevler desen tırışka, bence insanlar nostaljik sebeplerden ötürü ilk oyunu daha çok seviyor, aynısı mesela Dark Souls 1 için yaşanıyor, 2 ve 3 (özellikle 3) ilk oyundan çok daha iyi olmasına rağmen insanlar nostaljiden ötürü DS1'i serinin en iyisi kabul ediyorlar.

Ben şahsen 2. oyunun 1'den çok çok daha iyi olduğunu düşünüyorum, ilkini oynarken deli baymıştım, vuruş hissi desen yok görevler desen tırışka, bence insanlar nostaljik sebeplerden ötürü ilk oyunu daha çok seviyor, aynısı mesela Dark Souls 1 için yaşanıyor, 2 ve 3 (özellikle 3) ilk oyundan çok daha iyi olmasına rağmen insanlar nostaljiden ötürü DS1'i serinin en iyisi kabul ediyorlar.
Harbiden bu olaya kıl olmuş durumdayım, Dying Light 2 neredeyse her açıdan ilk oyundan çok daha iyi ama insanlar ilk oyun diye tutturmuş. İlk oyun eğlenceli bile değildi bana göre, 10 saat bile dayanamadım oyuna ama Dying Light 2'de başarım fullemeyi bile düşündüm.

Hikayesi olmayan bomboş ''BOSS'' kesilen oyuna ödül vermişler. Vay be!
Geçenlerde Elden Ring'e sayfa sayfa kinini döken bir arkadaş vardı. Konuda aday bile olamaz diyorlardı komik bir şekilde. Eleştiri var eleştiri var. Dozunu kaçırdığınızda haksız duruma düşüyorsunuz. Her oyun mükemmel değil fakat bu kadar üst akıl bir araya gelip bu oyunu GoTY seçmiş, siz oyunun hakkını vermeyip oyuna bomboş, boss kesilen oyun gözüyle bakıyorsunuz. Olay Elden Ring ile ilgili de değil, geçen RDR 2'ye de abartılmış diyen vardı. Oyun size hitap etmiyor olabilir ama bu durum size genel bir yorum yapma ve oyunu metacritic 1 seviyesinde anlatma hakkını vermiyor.

DL1 belki sizin çocukluğunuza denk geldiği için size nostalji olarak geliyor olabilir. Benim için yeni sayılabilecek bir oyun, benim nostalji damarı 2004 civarı oyunlar, belki o yıllardan bahsediyor olsaydık haklı olabilirdin. İkinci oyun bana son derece hantal geliyor, oynarken çok hata ile karşılaştım ve yetenekleri yükselttiğimde hemen hemen oyunu bitirmiş olduğum için sinirimi bozdu(aynı sorun 2077'de var.) İlk oyundaki geceleri dışarda olmanın tekinsizliği, kanca sisteminin hızı, daha az hatalı oluşu ve tekrar oynanabilirliği bana daha güzel geliyor. Sadece bana öyle gelmiyor, aslında oyuncular için genel kanı öyle:

Ekran Görüntüsü (978).png

Ekran Görüntüsü (980).png

Yeni konular

Geri
Yukarı