The Last Of Us hala düzelmemiş

ErenY

Kilopat
Oyuna "düzelmiş" dedikleri için bir şans daha vereyim dedim ve aşağıda belirttiğim sistem ile yaklaşık 1.30 saat oynadım. Biraz deneyimlerimden bahsedeceğim.

Ryzen 3 3300X (Stok)
RX 6600
2X8 16 GB Ram

Öncelikle Oyun orta-yüksek-otomatik ayarlardan hangisine alırsanız alın FSR kalitede 60-80 arası FPS veriyor, yer yer 60'ın altına düştüğü bile oluyor belirteyim. Bu düşüşler de 55'e kadar falan değil, 45'i bile gördüm. Kısacası FSR olmadan 60'ı göremiyorsunuz bazen. 🙂

Başlangıçta menüde gölgelendirici oluşturma yerinde işlemcim 94 dereceye çıktı, işlemci yanacak diye korkmadım değil. Herkeste böyleymiş sanırsam.

Oyun içinde ise işlemcim 81-84 derece arası çalışıyordu, GPU 72-76 derece arasında. GPU kabul edilebilir sıcaklıklarda olsa da CPU kullanımı %90 üzerinde seyrettiği için 84 derecelere kadar çıktı. Normalde 74 üzeri görmezdim yükte belirteyim. Bazı yerlerde CPU kullanımı GPU kullanımını geçiyordu. Ortalık yangın yeriydi. Kullanımlar yüksek, sıcaklıklar yüksek. Ayrıca stabil performans veremiyor bir de oyun. Stabil 75 FPS oynamak istiyordum, düşüşler çıkışlar sağ olsun imkansız. Dayanamadım sildim en sonunda. Tek pozitif yanı, oyunun ram kullanımında sanırsam bir düşüş var diğer arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla 15-16 GB'ya yakın Ram kullanımı varmış eskiden. Bende 12.7 ve 12.8 GB civarlarındaydı. Kısacası, hala düzeldiğini düşünmüyorum oyunun.

i5 11400F + ASUS TUF 3060 Ti sistem için yaz indirimlerinde alıp denemeyi planlıyorum bende, ekran kartının daha 70 dereceye ulaştığını görmedim. Bakalım bizde nasıl performans verecek :)

Ben 6700 ile sorunsuz oynuyorum 9GB VRAM yiyor alt tarafı.
70 80 FPS alıyorum ortalama.
Allah Allah, ben oyunu bitirdim ama ne bitirme ortalarından başlayıp sona kadar sürekli 45-50 FPS'de oynadım ayarlar yüksekteydi.
VRAM kullanımı sorun değil. Yüksek ayarlarda bende 7 GB VRAM yiyordu hatırladığım kadarıyla. FPS ise ortalama 60-75 civarlarındaydı. Lakin sürekli düşüşler yaşıyordum sinir bozucu tarafı buydu. Stabil bir deneyim yaşamıyorsunuz oyunda.

Allah Allah, ben oyunu bitirdim ama ne bitirme ortalarından başlayıp sona kadar sürekli 45-50 FPS'de oynadım ayarlar yüksekteydi.

Bende en yüksek ayarlarda oynadım 4 kere bitirdim belki yer yer 80 70 90 eğer çok aksiyonlu yerde 60 50 düşüyordu en baba.

Yüksek ayarlarda bende 7 GB VRAM yiyordu hatırladığım.

9 GB olmasın o.

VRAM kullanımı sorun değil. Yüksek ayarlarda bende 7 GB VRAM yiyordu hatırladığım kadarıyla. FPS ise ortalama 60-75 civarlarındaydı. Lakin sürekli düşüşler yaşıyordum sinir bozucu tarafı buydu. Stabil bir deneyim yaşamıyorsunuz oyunda.
Elinde ne kadar VRAM varsa hepsine çöküyor oyun. RAM'de 19 GB'ı gördüm, işlemci zaten acınacak halde, hemen bitirip silinecek bir oyun.

Geri
Yukarı