The Last of Us Multiplayer iptal edildi ve diğer TLOU oyunları sadece singleplayer olacak!

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
"Birçoğunuzun The Last of Us Online adını verdiğimiz projeyle ilgili haberleri beklediğinizin farkındayız. Bunu söylemenin kolay bir yolu yok: Bu oyunun geliştirilmesini durdurmak gibi son derece zor bir karar aldık." Böyle demişler.

Ayrıntılı haber kaynağı:

TLOU mekanikleri iyi olsa da en başından "film" olarak tasarlanan bir oyundu. Bunu Co-op veya PvP elementleri eklemeye çalışmak çok uymazdı. Oyunun en baştan tasarlanması lazım bu şekilde ki otursun. Belki Halo Infinite gibi eksik bir oyun çıkmasından endişelendiler? Bugüne kadar Naughty Dog tam kapasiteli bir online oyun yapmadı.

"Birçoğunuzun The Last of Us Online adını verdiğimiz projeyle ilgili haberleri beklediğinizin farkındayız. Bunu söylemenin kolay bir yolu yok: Bu oyunun geliştirilmesini durdurmak gibi son derece zor bir karar aldık." Böyle demişler.

Ayrıntılı haber kaynağı:
İptal edilmesi bence üzücü bir durum çünkü ben S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky Multiplayer modu gibi birşey olsun istiyordum.
Oynayanlar bilir.

Multiplayer modu yapınca bir daha singleplayer oyun yapılmıyormuş gibi açıklanmış. Daha farklı bir nedenden iptal olduğunu düşünüyorum.

Normal açıklamasından benim anladığım şuydu:

Eğer Online yaparsak bu alan üstünde vakit ayıracağız ve projelerimizi bunun üstünde geliştireceğiz. Yani gelecekte gelmesi olası hikayeli oyunların önünü biraz kapattıklarını söylüyorlar bir nebze.

Ya Online odaklı bir sütüdyo olmak ya da bu firmanın asıl benliğini belirleyen firma olmak.

Ben bunu anladım.

Normal açıklamasından benim anladığım şuydu:

Eğer Online yaparsak bu alan üstünde vakit ayıracağız ve projelerimizi bunun üstünde geliştireceğiz. Yani gelecekte gelmesi olası hikayeli oyunların önünü biraz kapattıklarını söylüyorlar bir nebze.

Ya Online odaklı bir sütüdyo olmak ya da bu firmanın asıl benliğini belirleyen firma olmak.

Ben bunu anladım.
Aslında temeli sağlam multi odaklı oyun yapılırsa ordan sağlam bir gelir elde edilir ve hikaye tabanlı oyun için de gelir sağlanmış olunabilirdi. Hatta firmayı büyütmeye de yarardı bu olay.

TLOU mekanikleri iyi olsa da en başından "film" olarak tasarlanan bir oyundu. Bunu Co-op veya PvP elementleri eklemeye çalışmak çok uymazdı. Oyunun en baştan tasarlanması lazım bu şekilde ki otursun. Belki Halo Infinite gibi eksik bir oyun çıkmasından endişelendiler? Bugüne kadar Naughty Dog tam kapasiteli bir online oyun yapmadı.
Bence de RDR Online gibi unutulup giderdi. Tabi iyi yapılırsa bilemiyorum.

Geri
Yukarı