The Last of Us part 1 1080p Ultra ayarlarda 11 GB VRAM yiyor

Arkadaşlar aynı sorunu Rdr2 de de yaşıyorum 4k da full ultra herşey ve vram den ötürü bazen oyun başlamadan hata bile verdiği oluyor vram yetmiyor diye 1 - 2 defa başıma geldi 😱
RDR2'de de memory leak problemi var. Oyun 5 GB VRAM kullanımı ile başlıyor, 12 GB VRAM'e dayanıyor ve hiçbir şekilde 11.900 GB - 12 GB civarı değerden (yani kartımın maksimum VRAM değerinden) düşmüyor sonra. Saint Denis'de ol ya da Valentine'da, aynı VRAM değerini veriyor. 1440p'de oynuyorum ben de.

Son düzenleme:
1440p monitörüm ve 8 GB VRAM'li RX 5700XT ile oyun da bayağı sıkıntı yaşayacağım anlaşılan. Şu ana kadar GoW hariç (onda bile çok fazla değil) VRAM sıkıntısı yaşamamıştım. Bu saatten sonra 1440p oyunculuk için 12 GB VRAM altında ekran kartı alınmaz.

1080p DLSS ile benim 3050 Ti(4 GB) oyunda 50-60FPS arası vermeyi başardı. Ayarları high olarak ayarlayıp fazla VRAM tüketen seçenekleri mid ayarına getirdim. RT bile açık. Oyun çok güzel gözüküyor. Dodi'nin sitesinde Memory leak ve Building sharders olayını düzelten dosya var. Onları yüklerseniz sorun kalmayacağını düşünüyorum. (Bende shader olayı 30dk civarı sürdü)

1080p DLSS ile benim 4050 Ti(4 GB) oyunda 50-60FPS arası vermeyi başardı. Ayarları high olarak ayarlayıp fazla VRAM tüketen seçenekleri mid ayarına getirdim. RT bile açık. Oyun çok güzel gözüküyor. Dodi'nin sitesinde Memory leak ve Building sharders olayını düzelten dosya var. Onları yüklerseniz sorun kalmayacağını düşünüyorum. (Bende shader olayı 30dk civarı sürdü)
Oyun ray tracing desteklemiyor ki RT açık olsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı