The Last of Us Part 1 optimizasyonu nasıl?

@NotAKnightAnymore Hogwarts Legacy de oynadım, o bile donmadan takılmadan akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Hogwarts ile TLOU aynı kefeye konamaz pek.
Genel optimizasyon olarak kesinlikle aynı kefede değiller fakat Hogwarts Legacy'de ilk çıktığında kaynak tüketimi ve Ray Tracing olarak problemli bir oyundu. Şu an muhtemelen düzeltilmiştir.

Oyunu bende almayı düşünüyorum. 5600h, 16 ram ve 95w 3050 4 gb sahibim. Test videolarında düşük orta karışık ayarlarda 30 40 fps almış. Bu oyun için 30 40 fpsler oynanabilir mi ?

Resident Evil Village ya da Resident Evil 4 oynamadınız herhalde hocam. Onlarda 12-13 GB'ye kadar çıkıyor kullanım.

Öte yandan oyunun VRAM kullanımı ve genel optimizasyonu eskisine göre daha iyi.

Yüksek gereksinimler yüzünden laf ettiğimiz Alan Wake 2 bile hem RAM hem VRAM kullanımı konusunda Hogwarts Legacy ve Last of Us'tan çok daha iyi.
Mesh shaderlar sağolsun

Oyunu bende almayı düşünüyorum. 5600h, 16 ram ve 95w 3050 4 gb sahibim. Test videolarında düşük orta karışık ayarlarda 30 40 fps almış. Bu oyun için 30 40 fpsler oynanabilir mi ?
Oyun hızlı bir akışa sahip değil. Gözün alıştıktan sonra çok problem yaşamazsın.

Geri
Yukarı