The Last of Us Part 2 Remastered Geliyor

Last of Us 2 bir PS4 oyunu hocam. Hatta PS4 Pro'da 1440p 30FPS çalışabiliyor. PS5'de ise FPS boost ile 1440p 60 FPS çalışıyor. Eğer işi yine Iron Galaxy'e bırakıp aceleci bir iş sergilemezlerse iyi bir iş çıkar ortaya. Iron Galaxy Uncharted'ı da PC'ye portlamıştı ve 2 kere gizli ertelemeye rağmen bozuk çıkmıştı. Uncharted'ı sırf sistemi yetmesine rağmen 1 tık eski Intel işlemci kullanıyor diye veya klavye ve mouse ile oynamak istiyor diye oynayamayan çok olmuştu.

Koskoca remake oyunu doğru düzgün yapamayıp remasterı nasıl halledecekler bilmiyorum ne yalan söyleyeyim. Çünkü yeniden yapılan oyun, remaster ile var olanın üzerine yük bindirip ıvırı zıvırı değiştirilenden daha iyi çıkmalıydı bana göre.

GoW gibi üzerine ince iş çıkarılacak o zaman tatmin eder evet. Konsol tabanlı gidip alelade iş yaparlarsa yine yamuk olur PC kanadında.

Last of Us 2 bir PS4 oyunu hocam. Hatta PS4 Pro'da 1440p 30FPS çalışabiliyor. PS5'te ise FPS Boost ile 1440p 60 FPS çalışıyor. Eğer işi yine Iron Galaxy'e bırakıp aceleci bir iş sergilemezlerse iyi bir iş çıkar ortaya. Iron Galaxy Uncharted'ı da PC'ye portlamıştı ve 2 kere gizli ertelemeye rağmen bozuk çıkmıştı. Uncharted'ı sırf sistemi yetmesine rağmen 1 tık eski Intel işlemci kullanıyor diye veya klavye ve mouse ile oynamak istiyor diye oynayamayan çok olmuştu.

1 sene geç çıksın da nasıl çıkıyorsa çıksın iyi çıksın. The Last of Us Part 1 çıkınca düzelsin diye bekle Allah bekle 7-8 ay geçti, şu an iyi ama emin ol çok daha iyi yapabilirler. Dediğin gibi PS4 veya PS5 de 60 FPS açabiliyor tabii buna özel optimize ettikleri için çok daha iyi çalışıyor. PC çıkınca çok VRAM sömürecek bir oyun olacak. Zaten oyun aşırı bir ayar kısmı var ayar kısınca az çok bu önleniyor ala ölüsü 8 GB VRAM yiyecektir. 2. oyun yarı açık dünya gibi bir şey çok daha detaylı 1. oyuna göre.

Konsol tabanlı gidip alelade iş yaparlarsa yine yamuk olur PC kanadında.
Naughty Dog'da uzun süredir aynı ve kendine has oyun motorunu kullanıyor hocam ve bu kullandıkları motor tamamen konsol oyunu yapmaya uygun bir motor. Zamanında biri uzun uzun açıklamıştı, ben kısaca anlatayım. Bu oyun motoru PS3 döneminden(Ki PS3 mimarisinin aşırı nefret edilen bir mimari olduğunu çoğu kişi biliyordur) kalma ve hep PS4'e PS5'e uygun hâle getirilip geliştirilen bir motor. Yani 3 nesildir sadece konsol mimarisine uygun olan bir motor. Böyle bir motordan bir oyunu alıp PC mimarisine port etmek çok uzun süren ve uğraştıran bir iş. God of War portu bile 2 yılda yapılmışken Last of Us gibi hem motoru hem kendisi ağır olan bir oyun için verilen süre oldukça kısaydı belli ki.
Koskoca remake oyunu doğru düzgün yapamayıp remasterı nasıl halledecekler bilmiyorum ne yalan söyleyeyim. Çünkü yeniden yapılan oyun, remaster ile var olanın üzerine yük bindirip ıvırı zıvırı değiştirilenden daha iyi çıkmalıydı bana göre.
Last of Us 2 bence Last of Us 1 Remake'den daha ağır bir oyun hocam. Last of Us 2'de ufak çaplı açık dünya, daha fazla animasyon, karakter tasarımı vs. var. Last of Us 1 Remake'de ise sadece Last of Us 2'nin sunduğu görsellik var. Orijinal Last of Us 1 ve Last of Us 1 Remake'i bitirmiş biri olarak diyorum. Scriptlerin yerleri bile kaymamış. Yani Last of Us 2 Remastered kısmını vs. geçtim. Oyunun orijinal PS4 versiyonu bile o Part 1 denilen rezillikten daha ağırdır muhtemelen.

1 sene geç çıksın da nasıl çıkıyorsa çıksın iyi çıksın. The Last of Us Part 1 çıkınca düzelsin diye bekle Allah bekle 7-8 ay geçti, şu an iyi ama emin ol çok daha iyi yapabilirler. Dediğin gibi PS4 veya PS5 de 60 FPS açabiliyor tabii buna özel optimize ettikleri için çok daha iyi çalışıyor. PC çıkınca çok VRAM sömürecek bir oyun olacak. Zaten oyun aşırı bir ayar kısmı var ayar kısınca az çok bu önleniyor ala ölüsü 8 GB VRAM yiyecektir. 2. oyun yarı açık dünya gibi bir şey çok daha detaylı 1. oyuna göre.
Last of Us 1 olayından sonra insanlar zaten Part 2'ye karşı olan ufak heyecanını da yitirdi. PS3 emülatöründeki hâli daha iyi çalışan ve (grafik ayarına bağlı) daha iyi görsellik veren bir durumdaydı oyun.

Last of Us 1 olayından sonra insanlar zaten Part 2'ye karşı olan ufak heyecanını da yitirdi. PS3 emülatöründeki hâli daha iyi çalışan ve (grafik ayarına bağlı) daha iyi görsellik veren bir durumdaydı oyun.

Benim en çok merak ettiğim unsur. PC sistem gereksinimleri ne olacağı 1080p 60FPS için.

Yani Part 1'e göre çok çok daha ayrıntılı ve insanı cezbeden bir havası var zaten. O skarların mekanı var hani bir sürü otluk Amazon ormanı gibi bir yer oraya girsen zaten, FPS yerin dibine girer gibime geliyor. Zaten buna FSR, DLSS ve Kare oluşturma gelmeden rahat oynanmaz.

Ayrıca oyunda bir sürü ayar olması ayrı bir güzellik.

Umarım 1. oyun gibi olur. Uncharted gibi olmaz.

Benim en çok merak ettiğim unsur. PC sistem gereksinimleri ne olacağı 1080p 60FPS için.

Yani part 1'e göre çok çok daha ayrıntılı ve insanı cezbeden bir havası var zaten. O skarların mekanı var hani bir sürü otluk Amazon ormanı gibi bir yer oraya girsen zaten, FPS yerin dibine girer gibime geliyor. Zaten buna FSR, DLSS ve kare oluşturma gelmeden rahat oynanmaz.

Oyun çıkıp orta ayarlar için 16 GB VRAM ve 4070 isteyecek gibi geliyor niyeyse😃

Ey Sony! Bloodborne nerede?

Yarın bir gün onu da yalandan remake yapıp satarlar😀

Oyun çıkıp orta ayarlar için 16 GB VRAM ve 4070 isteyecek gibi geliyor niyeyse😃

Eğer optimizasyonu olması gereken gibi yaparlarsa aynı part 1 gibi sistem isterler.(Zaten istedikleri sistem bozuk optimizasyona göreydi sen düşün artık.)

PS5 ekran kartında 16 GB VRAM var ve RTX 2080'e tekabül ediyor. 2K 60 FPS alıyorsa PS5, optimizasyonun çok iyi olması şart.

Eğer optimizasyonu olması gereken gibi yaparlarsa aynı part 1 gibi sistem isterler.(zaten istedikleri sistem bozuk optimizasyona göreydi sen düşün artık.)

Zaten PS5 ekran kartında 16 GB VRAM var ve RTX 2080'e tekabül ediyor. 2K 60 FPS alıyorsa PS5, optimizasyonun çok iyi olması şart.

Dediğiniz gibi ortalama optimizasyonla bile ilk oyunun sistem gereksinimlerini isterler. Oyun çok daha detaylı ve daha iyi grafiklere sahip. Hadi 4050. bir dans daha istiyorum senden...

@FalconPolat, umarım PC duyurusudur. Bayağıdır PC'ye bekliyorum ve umarım birinci oyunundaki gibi optimizasyonu sorunlu olmaz.
Optimizasyon sorunu maalesef artık tüm yeni oyunlarda karşılaşacağımız bir şey bence. Optimizasyon sıkıntılı olmayan bir oyun görmek bizim için mucize artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı