The Last Of Us Part 2'nin mükemmel Türkçe seslendirmesi

Bir tane yayıncının chatinde "Türkçe dublaj çöp, İngilizce geç" gibisinden şeyler yazıyorlardı.. Küfür etmemek için kendimi zor tutmuştum.

İnsanların kendi görüşleri yok hocam. Bir yerde ''Abi dublajlı mı izliyorsunuz alt yazılı izlesenize bari yaa...'' dendiğini duyunca hep o fikri savunan insanlar bunlar. Beğenilmeyebilir ama ülkemizdeki saygı duyulası şeylerdendir bence dublajlarımız.

The Last of Us part 2'de ellie karakterini nihan omuz seslendiriyor. Kendisi sesini daha önce defalarca kez duyduğunuz ama yüzünü hiç görmediğiniz seslendirme sanatçılarımızdan biri. Nihan omuz, TLOU part 2'de Ellie'nin "take on me" şarkısını söylediği kısmı seslendirip Sony'ye gönderdiğinde şöyle bir tepki almış: "neden şarkıyı orijinal bıraktınız? Bu kısımda seslendirilecekti."

Oyunun dublajı öyle bir titizlikle yapılmış ki, Sony bile nihan Omuz'un sesini ashley jhonson, yani Ellie'nin orijinal seslendirmeni sanmış. Muhtemelen birçoğunuz da bu detayı şimdi öğrenmiştir, o yüzden tekrar dinlemeniz için sahneyi aşağıya bırakıyorum. Seslendirmede emeği geçen herkesin eline sağlık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni mi fark ettin reis. Oyun zaten başyapıt kendim oynarken Türkçe dublaj oynadım.
Alttaki de oyunda kendi çektiğim bir resimlerden sadece 2 tanesi.

The_Last_of_UsTM_Part_II_20210407233654.png

The_Last_of_UsTM_Part_II_20210408113501.png

Yeni konular

Geri
Yukarı