The Last of Us PC Çıkış Tarihi Ertelendi

Dizinin ilk sezonu bittikten sonra cikarmayi planladiklari icin ertelemisler yoksa baska bir sorun oldugunu dusunmuyorum zira dizi yuzunden satislar yuzde 200-300 artmis zaten bir de ilk sezon guzel biterse ciktigi an patlama yapar PC'de.

Bu Batman Arkham Knight ile Uncharted'ı PC'ye portlayan ekipmiş yine. Optimizasyon pek beğenilmemişti onlarda.

Iron Galaxy o zaman. Uncharted'in optimizasyonunu ben beğenmiştim aslında, ondan biraz daha iyi çıksa bile benim için yeterli. 5500 XT 4 GB ile Unc'yi high med ayar karışık 50 FPS ortalama oynatıyordu.

Bu Batman Arkham Knight ile Uncharted'ı PC'ye portlayan ekipmiş yine. Optimizasyon pek beğenilmemişti onlarda.
Iron Galaxy o zaman. Uncharted'in optimizasyonunu ben beğenmiştim aslında, ondan biraz daha iyi çıksa bile benim için yeterli. 5500 XT 4 GB ile Unc'yi high med ayar karışık 50 FPS ortalama oynatıyordu.
Bu oyunda Iron Galaxy yapmıyormuş. Naughty Dog direkt kendisi yapıyor. Adamların bir oyununu Arkham Knight portunu yapan firma yapıyor diğer oyunlarını kendileri yapıyor ve kendilerinin de PC'ye port etme konusunda tecrübeleri yok.

@Emir M. oyunun FPS sıkıntısı yok. PC'ye getirirken koymaları gereken bazı ayarlar, teknolojilerin yetersiz kullanımı(RT yok, DLSS ve FSR görüntüyü çok bozuyor. Gerçi FSR bazı noktalarda DLSS kadar kötü değildi ilginç bir şekilde), sürücü kaynaklı problemler, AVX2 desteksiz işlemci de çalışmama, seslerin bozulması gibi problemler vardı oyunda ve bunlar çok sık yaşanıyordu. Ben Uncharted 4'ü problemsiz oynasam da Kayıp Miras'ta çökme ve seslerin bozulma durumuyla karşılaşmıştım.

Bu oyun geç çıksın ama güzel çıksın PC'ye yeter. Part 2'si umarım bu yıl içinde çıkar.
Spider-Man gibi bir mevsim 1.oyunu diğer mevsim 2.oyunu çıkarırlar muhtemelen. Last of Us Part 2 Sony'nin PC'ye oyun çıkarmak için koyduğu ve bize söylediği kritere uyuyor. Oyun en az 1 yıl konsol exc. olacak kriterine yani.

Oyunun FPS sıkıntısı yok. PC'ye getirirken koymaları gereken bazı ayarlar, teknolojilerin yetersiz kullanımı(RT yok, DLSS ve FSR görüntüyü çok bozuyor. Gerçi FSR bazı noktalarda DLSS kadar kötü değildi ilginç bir şekilde), sürücü kaynaklı problemler, AVX2 desteksiz işlemci de çalışmama, seslerin bozulması gibi problemler vardı oyunda ve bunlar çok sık yaşanıyordu. Ben Uncharted 4'ü problemsiz oynasam da kayıp Miras'ta çökme ve seslerin bozulma durumuyla karşılaşmıştım.

Ben DLSS'in tüm oyunlarda grafik bozduğunu gördüm eşyaların köşelerinde pikselleşme gibi. FSR'de bu olmuyor fakat görüntü çamur gibi oluyor onda da. 4-5 FPS için DLSS açılmaz diyeceğim fakat Uncharted'da 20FPS'e yakın artış olmuştu bende.

Geri
Yukarı