The Last of Us PC sistem gereksinimleri açıklandı

Resident Evil 4'den haberiniz yok galiba oyun pürüzsüz 10 numara 5 yıldız çalışmakta. Yapımcılar için sadece istemek yeterli oyunun düzgün çalışması için.
Ben şöyle tahmin ediyorum: Güncel grafik kalitesinin bulunduğu açık dünya temalı oyunlarda bir performans sorunu hakim. Dinamik bir yapı mı olması gerek ya da oyuncunun bakmadığı yerlerde sistemi yoran işlemler mi azaltılmalı bilemiyorum.

Resident Evil 4'ten haberiniz yok galiba oyun pürüzsüz 10 numara 5 yıldız çalışmakta. Yapımcılar için sadece istemek yeterli oyunun düzgün çalışması için.

E tamam ondan bahsediyorum zaten RE4 remake bile 1080P'de 10 GB VRAM tüketebiliyor. Oyun'nun adamakıllı açık dünyası ya da NPC'leri yok daha.

Şimdi oynadım yaklaşık 2 saat. Gölgelendirme yüklerken oynarsanız çok büyük sıkıntı. Gölgelendirme yüklemesi bitince oyun akıyor. Ama yine de ufak FPS düşüşleri mevcut. Sistemimle 2K yüksek grafiklerle FSR vs kapalı halde 75 100 FPS arası alıyorum. Ultraya çektiğimde ise 55 75 FPS arası almaktayım.

Benim 3070TI öldü.

4080 nedir hocam.

Şimdi oynadım yaklaşık 2 saat. Gölgelendirme yüklerken oynarsanız çok büyük sıkıntı. Gölgelendirme yüklemesi bitince oyun akıyor. Ama yine de ufak FPS düşüşleri mevcut. Sistemimle 2K yüksek grafiklerle FSR vs kapalı halde 75 100 FPS arası alıyorum. Ultraya çektiğimde ise 55 75 FPS arası almaktayım.

Sisteminiz neydi hocam?

Benim 3070TI öldü.

4080 nedir hocam.

Sisteminiz neydi hocam?
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI MPG B550 GAMING PLUS | XFX Speedster SWFT 319 AMD Radeon RX 6800 Core | XPG Gammix S70 Blade 2TB | ADATA 500GB Legend 750 | KIOXIA Exceria 960GB * 2 | KINGSTON FURY Beast 4*8 GB 3600 MHz KF436C17BBAK2/16 | CORSAIR RM850 | CORSAIR 4000D | ARCTIC Liquid Freezer II - 240 A-Rgb | DELL S2721DGFA

Peki grafikler tatmin ediyor mu?

Geri
Yukarı