The Last of Us PC sistem gereksinimleri açıklandı

Şu Steam indirimleri bir geçsinde o zaman hâla satılmazsa fiyat düşerim hocam. Zaten Steam indirimleri bitince kartı ilana koyalı 1 ay olmuş olacak. İndirimlerden sonraki hafta harçlığımı alınca 170TL düşerim fiyatı. Sonraki hafta biraz daha düşerim öyle satarım. Bu kartı elden çıkaramazsam bu gidişle tamamen bende kalacak.

Aynen. 1 ay olmuş zaten. Ben 5500 XT'yi 1 günde satmıştım malum kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Sen de alacğaın kartın ilan sahipleriyle konuş, ufaktan pazarlığını yap son fiyat elinde olsun.

Atıyorum 3400 TL mi dediniz eyvallah. 1800 TL'den bile okutsan oyununa göre 3 kata kadar daha fazla performans ve 2 kat VRAM. Her türlü daha iyi bir f/p oranına erişiyorsun.

Ya hocam 3060 o kadar da güçlü bir GPU değil. Dediğiniz gibi Gtx 1060, 1650 super ve 3050 ti gibi kartlarla oynanır diye düşünüyorum.

Ben de 6600 XT + 12400F var. En azından 1080P'de Ultra'da +60 FPS'de oynamam gerekir diye düşünüyordum. Şu ana kadar oynadığım bütün ağır oyunlarda bu sorunu hiç yaşamadım. Hatta Hogwarts'ta bile rahat oynadım diyebilirim. Ona rağmen 1080p High diye belirtilmiş yani saçma biraz açıkçası. Oyunun 3060 ya da 6600 XT'de High ayarlarda 8 GB VRAM'ı de aşacak kadar abartılı bir grafik gereksinimi duymasını beklemiyorum.

The Last of us Part 1 Remake'in okuduğum kadarıyla Returnal ile aynı motoru kullanıyormuş. Onu 1080P'de Ultra'da rahat oynadım. Böyle kağıt üzerinde bakarsak TLOU'da rahat oynamam lazım. Sizde merak ediyorsanız bunu referans alabilirsiniz sisteminizle.

Ben de 6600 XT + 12400F var. En azından 1080P'de Ultra'da +60 FPS'de oynamam gerekir diye düşünüyordum. Şu ana kadar oynadığım bütün ağır oyunlarda bu sorunu hiç yaşamadım. Hatta Hogwarts'ta bile rahat oynadım diyebilirim. Ona rağmen 1080p High diye belirtilmiş yani saçma biraz açıkçası. Oyunun 3060 ya da 6600 XT'de High ayarlarda 8 GB VRAM'ı de aşacak kadar abartılı bir grafik gereksinimi duymasını beklemiyorum.
3050 4 gb vram ile Hogswarts Legacy'yi high ayarlarda 30 Fps civarı(Bazen kastı tabi) oynadım. O yüzden bu oyunda en kötü 1080 p orta ayarlarda oynarım gibi geliyor. Vram olayı ise firmalar 8 gb filan yazıyor da oyunu bir açıyorsun sadece 4 gb vram kullanıyor. O yüzden vram pek kafaya takılacak bir şey değil.

3050 4 gb vram ile Hogswarts Legacy'yi high ayarlarda 30 Fps civarı oynadım. O yüzden bu oyunda en kötü 1080 p orta ayarlarda oynarım gibi geliyor. Vram olayı ise firmalar 8 gb filan yazıyor da oyunu bir açıyorsun sadece 4 gb vram kullanıyor. O yüzden vram pek kafaya takılacak bir şey değil.

Ben 1080P'de 8 GB VRAM kullanacak bir oyun şu ana kadar hiç görmedim daha. Hogwarts'ta aslında biraz ayar yapsan 60 FPS'de alırmışsın. Zaten çok az fark ediyor Ultra ile Medium arası ayarlar. Unreal Engine 4 kullanmışlar ama ben hiç beğenmemiştim Hoghwarts'ın grafiklerini açıkçası. En azından optimizasyonda çıkardığı sorunlara bakacak olursak ortada öyle abartılı bir şey yoktu.

3050 4 gb vram ile Hogswarts Legacy'yi high ayarlarda 30 Fps civarı oynadım. O yüzden bu oyunda en kötü 1080 p orta ayarlarda oynarım gibi geliyor. Vram olayı ise firmalar 8 gb filan yazıyor da oyunu bir açıyorsun sadece 4 gb vram kullanıyor. O yüzden vram pek kafaya takılacak bir şey değil.

VRAM performansı kısıtlayan konu işte maalesef. Oynanır mı evet, fakat VRAM'in 8 GB olsa daha mı çok FPS alırdın buna da evet. VRAM'den daha hızlı bir donanım olmadığı için çok büyük söz sahibi oluyor.

Örneğin 5500 XT 4 GB'ın 17 FPS verdiği yerde 5500 XT 8 GB 35 FPS vermişti. Tamamen aynı kartlar olmalarına rağmen yalnızca VRAM farkı 2 kat FPS çizdirebilmişti.

Screenshot_7.jpg

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı