The Last of Us vs The Walking Dead

Hangisi daha iyi ?

• Oy verenlerin toplamı
    98
The Last of Us'i oynamadim. The Walking Dead'i bastan sona oynadim.
The Last of Us'i da seveceğimden eminim ama benim gozumden hiçbir oyun The Walking Dead'i gecemez!

Cevabım net ve basit The walking dead lee ve clemin işlenişi bir suçlunun küçüçük kızı elinden ne gelirse koruması başka ne olabilir ki.

Daha bugün TLOU'yu bitirdim ve şunu söyleyebilirim ki açık ara TWD daha güzel. Buraya da nedenlerini kıyaslama şeklinde yazmak istedim.

Öncelikle hem hikaye olarak olsun hem karakterlerin işlenişi olarak olsun hem de oyunun sonu olsun TWD bin basar. Ayrıca ne kadar oyunu bütün detaylarıyla bitirsem bile TLOU 21 saatte bitti. Bana kalırsa kısa bir oynanış süresi de var.

Karakterlerin işlenişi ise beni pek içine almadı. Ne kadar kendimi zorlasam da bütün oyun boyunca Ellie ve joel bana sadece 2 yabancıdan farklı bir şey olarak gözükmedi. Joel bir kaçakçı ve Ellie yi iş için götürüyor, ötesi yok. TWD de ise ilk sezonunda Lee ve Clementine ı bir aile olarak görüyordum neredeyse. Lee baba Clem kızı. Diğer sezonlarda ise Clem i o kadar benimsemiştim ki sanki gerçekten benim kızımmış gibi oynadım fakat dediğim gibi TLOU da aynı hazzı kesinlikle alamadım.

TLOU da oyunun sonu ise gerçekten bitmemiş gibi hissettirdi. Biraz bekledim farklı bir sahne falan gelecek diye o anda lap diye creditsler başladı. TWD'de ise o kadar iyiydi ki oyun bittikten sonra günlerce etkisinden çıkamadım hatta oyun değil her sezon sonu bile TLOU'nun bitiminden beni daha çok etkiledi (Sezon 3 hariç) Spolier vermeden en fazla bu kadar anlatılır sanırım.

TLOU'yu da birazcık övmek gerekirse en güzel yanı grafikleriydi. Gerçekten tek kelime muhteşem grafiklere sahip bir oyun. Bu grafikler TWD de olsa zaten efsaneninde ötesinde bir oyun olurdu. :D

Sadece oynanışı karşılaştırmak istesem de fiyatları söylemekten kendimi alıkoyamıyorum :D TLOU 600 lira TWD 77 lira. Fazla söze gerek yok

Sonuç olarak TLOU'ya başlarken mükemmel bir oyuna başlıyorum havalarındaydım ama bittiğinde ise hiçbir şey hissetmedim denebilir. Belki de bunun nedeni dediğim gibi TLOU'ya başlamadan önce aşırı güzel şeyler beklememdi ve çıkan şeylerin beni tatmin etmemesiydi. Yani uzun lafın kısası tabii ki TLOU çok kötü değil ama ortamda TWD varken adı bile geçmemeli bana göre. TLOU'ya biraz da şişirilmiş balon dersek yanlış olmaz.

Şunu da belirteyim ki bu dediklerim sadece TLOU Part 1 için. Part 2'yi oynamadım ve PC'ye çıkmadan oynama imkanımda yok.

Şunu da belirteyim ki bu dediklerim sadece TLOU Part 1 için. Part 2'yi oynamadım ve PC'ye çıkmadan oynama imkanımda yok.
TWD oyundan ziyade etkileşimli film gibi olduğu için hikaye olarak daha etkileyici olması normal aslında. TLOU Part 2 bu hikaye anlatımı konusunda bence ilk oyundan çok daha başarılı, PC'ye çıktığında mutlaka şans verin derim.

TWD oyundan ziyade etkileşimli film gibi olduğu için hikaye olarak daha etkileyici olması normal aslında. TLOU Part 2 bu hikaye anlatımı konusunda bence ilk oyundan çok daha başarılı, PC'ye çıktığında mutlaka şans verin derim.

TWD hakkında dediğiniz doğru ama yine de hikayenin olay örgüsü TLOU'dan iyidi. Ayrıca TLOU part 2 çıkarsa kesinlikle oynayacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı