The Long Dark ara sahnelerde siyah ekran

stkzky

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar malum Epic Games dün bu oyunu ücretsiz vermişti. İndirdim, oyuna başladım ara sahnelerde siyah ekran oluyor. Ses geliyor ama sahne bitince oyuna devam edebiliyorum, ama hikayenin bütününü kaçırıyorum. Sorun belli DX11'de açıyor. DX9'a uyumlu hale nasıl getiririm? Herkes Steam çözümünü anlatmış ancak Epic Games yok ve bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Epic Games Launcher'a girdikten sonra ayarlara tıkla ve en aşağı in orada oyunları yönet var The Long Dark'a tıkla ve ek komut satırı değişkenleri yazan yere tıkla ardından -force-d3d9 bunu yapıştır Enter'a tıkla bu kadar. Oyuna girip dene bakalım işe yaraması lazım.

Epic Games Launcher'a girdikten sonra ayarlara tıkla ve en aşağı in orada oyunları yönet var The Long Dark'a tıkla ve ek komut satırı değişkenleri yazan yere tıkla ardından -force-d3d9 bunu yapıştır Enter'a tıkla bu kadar. Oyuna girip dene bakalım işe yaraması lazım.
Hocam dediklerinizin aynısını yaptım ancak değişiklik olmadı hala ara sahnelerde siyah ekran oluyor ve sadece ses geliyor sahne bitince oyuna başlıyor..

Hocam oyunun kurulu olduğu klasörde "tld_dx9" isimli .bat dosyası varsa onu kullanarak başlatmayı deneyebilir misiniz?
Maalesef oyunun kurulu olduğu klasörde öyle bir dosya yok ekran alıntılarını aldım sadece bu dosyalar var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,8 KB · Görüntüleme: 150
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    49,6 KB · Görüntüleme: 124
Hocam dx9 için bildiğim çözüm yöntemlerini söyledim, aklıma başka bir yöntem gelmedi şu an isterseniz [email protected] burada ki mail adresini kullanarak yapımcı ile iletişime geçebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim
Hocam sorunu çözdüm benimle aynı sorunu yaşayanlar için yazayım anlaşılan direct x sürümünde hata var bende oyunu OpenGL ile açmayı denedim yukarıda anlatılan şekilde ek komut satırı değişkenleri yazan yere -force-glcore yazarak sorunu çözebilirsiniz ara sahneler açılacaktır.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim
Hocam sorunu çözdüm benimle aynı sorunu yaşayanlar için yazayım anlaşılan direct x sürümünde hata var bende oyunu OpenGL ile açmayı denedim yukarıda anlatılan şekilde ek komut satırı değişkenleri yazan yere -force-glcore yazarak sorunu çözebilirsiniz ara sahneler açılacaktır.
Çok sevindim hocam, iyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı