The Outer Worlds Çıktı

Ustacım DMC5 dediğin oyunu oynamadım ama eski DMC oyunlarına benzer yaptılarsa açık dünya bir oyun değil. Belirli alanlarda ilerliyorsun. Outer Worlds dediğin oyun açık dünya bir oyun. Tabi DMC5 daha fazla performans verir, vermesi gerekir. Bu oyunun optimizesini yeni çıkacak RDR2 veya AC'nin son oyunlarıyla kıyaslamak gerekir. Optimize çöp bir oyun görmek istiyorsanız bir de Metro Exodus deneyin. O zaman optimize çöp nasıl olur anlarsınız.
Dostum bu oyunu bu kadar savunmandaki amaç nedir cidden anlamadım ancak Metro Exodus'u da güncel olarak oynuyorum. Bu oyunla aşağı yukarı aynı performansı alıyorum, Metro Exodus 30FPS'e düşerken Outer Worlds 40'a düşüyor tek farkı bu. Bu ekran kartıyla denemediğim oyun olmadığını söylemiştim bence boşuna yoruyorsunuz kendinizi, hangi oyunun optimizasyonu iyi, hangisinin kötü anlayabiliyorum teşekkürler.

Dostum bu oyunu bu kadar savunmandaki amaç nedir cidden anlamadım ancak Metro Exodus'u da güncel olarak oynuyorum. Bu oyunla aşağı yukarı aynı performansı alıyorum, Metro Exodus 30FPS'e düşerken Outer Worlds 40'a düşüyor tek farkı bu. Bu ekran kartıyla denemediğim oyun olmadığını söylemiştim bence boşuna yoruyorsunuz kendinizi, hangi oyunun optimizasyonu iyi, hangisinin kötü anlayabiliyorum teşekkürler.
Peki. Babamın oyunu değil niye savunayım. Satın bile almadım Game Pass ile oynuyorum. Öyle diyorsanız öyle olsun. Ben şanslıyım sanırsam. 1080 ile bile stutter yaşayanlar varmış. 1060 ile 0 sıkıntı oynayabiliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2.26 dakikaya bakmanı öneriyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Normalde RX 580 GTX 1060'ın rakibi ama artık RX 570 ile başa baş.
Evet. İlk videoya bakınca eski driverler ile daha fazla FPS alındığı gözüküyor. AMD'nin driverler ile RX ekran kartlarının performansını arttırdığını duymuştum. O yüzden performansı düşmüş gibi gözüktüğünü düşünüyordum 1060'ın ama ilk videoya bakınca driverler ile performans düşürdükleri söylenebilir.

Şahsen ben de aynı düşüncedeyim bizzat Nvidia kullanıcısı olarak, bu ekran kartını ilk satın aldığımda daha performanslıydı diye hatırlıyorum çünkü ben. Şu an çok eski versiyon da kuramam AdaptiveSync aktif etmem gerektiğinden dolayı. Demek ki sandığımız kadar "kalite" değilmiş Nvidia, ekran kartında Nvidia en iyisidir diye düşünürdüm artık AMD'den başka ekran kartı almam, almayı düşünmem bile.

Senin rakibin driverlarla performans arttırsın, sen bilerek performansı düşür şaka gibi ya :D Nerde o "Nvidia'nın sürücüleri yeter len" diyenler :D

NVIDIA kartlar için optimize olma durumu falan yok, oyun şuan optimizasyon sorunlu bir oyun ve çoğu sistemde stutter yaşatıyor.

[
Peki. Babamın oyunu değil niye savunayım. Satın bile almadım Game Pass ile oynuyorum. Öyle diyorsanız öyle olsun. Ben şanslıyım sanırsam. 1080 ile bile stutter yaşayanlar varmış. 1060 ile 0 sıkıntı oynayabiliyorum.

Evet. İlk videoya bakınca eski driverler ile daha fazla FPS alındığı gözüküyor. AMD'nin driverler ile RX ekran kartlarının performansını arttırdığını duymuştum. O yüzden performansı düşmüş gibi gözüktüğünü düşünüyordum 1060'ın ama ilk videoya bakınca driverler ile performans düşürdükleri söylenebilir.
Evet driverlar ile RX serisi ekran kartlarının performansı arttırıldı ama yeni driverlar ile 1060 çoktan yavaşlatıldı %7 veya daha yüksek bir performans kaybı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı