"The Realtek Network Controller was not found" hatası

calores

Decapat
Daha fazla  
1630521242160.png

Merhaba, ekranda gördüğünüz gibi bir sorun ile yıllardır uğraşıyorum. BIOS vs. birçok şeyden yapmayı denedim fakat olmadı. Sizce sorun nedir? Yardımcı olabilecek birileri çıkar umarım.

Sistemim "APU" bir sistem. Özellikleri ise şöyle:
  • AMD Ryzen 3 3200G
  • Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz
  • 400 Watt Power Supply
  • 240GB SSD - 80 GB HDD
  • B450M-A Pro Max

Ethernet kablonuzun bağlı olup olmadığını kontrol edin eğer bağlı ise bilgisayarınızı yeniden baslatmayı denetleyin yazılım'sal bir sorun varsa arama>cmd.exe yönetici olarak çalıştır sfc /scannow yazınız 100 olunca bilgisayarı yeniden baslatarak durumu kontrol edin.

Ethernet kablonuzun bağlı olup olmadığını kontrol edin eğer bağlı ise bilgisayarınızı yeniden baslatmayı denetleyin yazılım'sal bir sorun varsa arama>cmd.exe yönetici olarak çalıştır sfc /scannow yazınız 100 olunca bilgisayarı yeniden baslatarak durumu kontrol edin.

Driver yüklerken kablo takılı olması lazım mı? Ethernet kablosu hep yokken yüklemeyi denedim

Aygıt yöneticisindeki "Ağ bağdaştırıcıları" kısmında gözüküyor mu kontrol et. BIOS sıfırlamayı, olmazsa BIOS güncellemeyi dene. Olmazsa da son olarak işletim sisteminde bir sorun olması ihtimaliyle format atmayı deneyebilirsin.

Aygıt yöneticisindeki "Ağ bağdaştırıcıları" kısmında gözüküyor mu kontrol et. BIOS sıfırlamayı, olmazsa BIOS güncellemeyi dene. Olmazsa da son olarak işletim sisteminde bir sorun olması ihtimaliyle format atmayı deneyebilirsin.

BIOS güncelledim, Pilini çıkartıp taktım format attım. Hiçbir şekilde çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı