The VGA Card is not supported by UEFI driver hatası

furkan4321

Attopat
Arkadaşlar merhaba. ASUS ROG B550F Gaming anakarta sahibim BIOS'ta dolaşırken CSM ayarını açtım işe yaramadığını görünce geri kapattım ancak kapattıktan sonra the VGA Card is not supported by UEFI driver hatası vermeye başladı ve BIOS'u default ayarlarına getirmeme, pilini çıkarıp takmama rağmen CSM ayarını artık kapatamıyorum. Erkan kartının UEFI desteğinin olmadığı durumlarda bu uyarıyı veriyor diye biliyorum ancak ekran kartı RX570 UEFI'yi destekliyor. Bu ayar değişikliğini açıp kapatmadan önce UEFI hatası vermiyordu ve CSM bölümü kapalıydı CSM'yi kapatmak için ne yapabilirim aynı BIOS sürümünü tekrardan yazmak geldi aklıma veriler sıfırlansın diye ancak sorun olur diye yapmıyorum yardımcı olur musunuz?

IMG_9538.JPG

IMG_9533.JPG

Hocam biraz araştıralım da yanlış bir şey yapmayalım. Ben araştırıp size yazarım.

Mesela ASUS forumda benzer bir konu var.

Evet disable moduna alıyorum yine de CSM kapanmıyor. BIOS'u yeninden kursam mı diye düşünüyorum aynı bio tekrardan yazılırmı blimiyorum bir sorun olur mu belki bütün ayarları yeniden yükler BIOS pilini falan çıkarınca detaylı ayarları yine de silmiyor galiba.
Bu denenebilir. Bence deneyin hocam.

Geri
Yukarı