Çözüldü The Walking Dead A New frontier açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
Oyun açılmıyor ekrana herhangi bir hata kodu falan vermiyor hiçbir tepki yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Orijinal olmayan versiyonu ile bu yamayla bir sıkıntı yaşamadım belki Steam versiyonuyla uyumsuzdur bir ihtimal ama sanmıyorum. Oyunun dosya konumuna gidin Türkçe yamayı kaldır gibi bir şey görürseniz çift tıklayıp kaldırabilirsiniz ya da Denetim Masası'nda gözükmesi lazım. Eğer yine yoksa yedek almanız gerekiyordu oyunun dosyalarını falan. Sonuçta dosyalarını değiştirmiyor mu? Eğer yamayı kaldıramazsam oyunun dosyalarını doğrulayıp denerdim gene olmazsa oyunu silip yamayı kurmayıp oyunu geri yükleyip açılmasını denerdim. Sistem özellikleri yetiyor mu bu?
Oyunu silip baştan yükledim gene açılmıyor.

Arkadaşlar sorunu çözdüm ekran kartımın sürücüsünden kaynaklıymış son sürümü kurunca oyun sorunsuz şekilde çalıştı yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.
Yamayı nasıl kaldırırım türkce-yama.com dan indirdim oyun steam versiyon
Oyunun dosyalarında yamayı kaldır vardır muhtemelen. Denetim masasına da bakabilirsiniz orada da olabilir. Direkt Steam'den oyun dosyalarını doğrula da diyebilirsiniz. Dosya doğrulamasında değişen dosyaları bulup orijinalini geri yükler.

Yamayı nasıl kaldırırım Türkçe-yama.comdan indirdim oyun Steam versiyon.

Orijinal olmayan versiyonu ile bu yamayla bir sıkıntı yaşamadım belki Steam versiyonuyla uyumsuzdur bir ihtimal ama sanmıyorum. Oyunun dosya konumuna gidin Türkçe yamayı kaldır gibi bir şey görürseniz çift tıklayıp kaldırabilirsiniz ya da Denetim Masası'nda gözükmesi lazım. Eğer yine yoksa yedek almanız gerekiyordu oyunun dosyalarını falan. Sonuçta dosyalarını değiştirmiyor mu? Eğer yamayı kaldıramazsam oyunun dosyalarını doğrulayıp denerdim gene olmazsa oyunu silip yamayı kurmayıp oyunu geri yükleyip açılmasını denerdim. Sistem özellikleri yetiyor mu bu?

Oyunun dosyalarında yamayı kaldır vardır muhtemelen. Denetim masasına da bakabilirsiniz orada da olabilir. Direkt Steam'den oyun dosyalarını doğrula da diyebilirsiniz. Dosya doğrulamasında değişen dosyaları bulup orijinalini geri yükler.
Hocam dosyaları doğruladım geri yükledi sanırım ama hala açılmıyor.

Hocam dosyaları doğruladım geri yükledi sanırım ama hala açılmıyor.
Açıkçası oyunu kendim oynamadığım için bir çözüm bulamıyorum fakat Steam'de problem yaşayan insanların açtığı bir kaç konuda bazı çözümler buldum hocam.
Eğer Kontrol cihazı(Xbox 360/One/Series X/S veya Dualshock) bağlı ise çıkarıp deneyin.
Direkt yayıncı ekip ile iletişime geçen birine sunulan çözüm:

I asked for help from Skybound via email and they said that to this specific game the default settings are too high !!!
That's why some people have problem with launch!!!
So they sent me a file which is the "prefs.prop" and I had to do these moves
Go to C:\Users\%USERNAME%\Documents\Telltale Games\ go into the A New Frontier folder here. Delete all files within your A New Frontier folder, then empty your recycling bin.

Then you paste this file to the empty folder and start the game from the desktop or where the exe file is !!!
Wait a little so the game fill up all those files that were deleted and you should watch the Main Menu of the game !!!
So I have done all these and now I can play with no problem !! I made changes again to play full screen of course with no problem!!!

Oyunu silip baştan yükledim gene açılmıyor.

Arkadaşlar sorunu çözdüm ekran kartımın sürücüsünden kaynaklıymış son sürümü kurunca oyun sorunsuz şekilde çalıştı yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı