The Walking Dead: New Frontier ''DirectX Error'' hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Oyunun 1. ve 2. sezonlarını bitirdikten sonra Steam 'den aldım, açmaya çalışırken bu hatayı verdi:

Adsız.png

Sistemim Windows 8.1 bu oyunu kaldırabilecek düzeyde. GTA 5 gibi oyunları rahat oynuyorum,
DirectX güncel, tüm sürücüler güncel.

Benim gibi bu hatayı alan çok kişi var internette hep Windows 7 için çözümler var "dxcpl" çözümünü denedim oyun açıldı ancak 10 FPS vardı oynanılmaz haldeydi. Bu oyunu gerçekten oynamak istiyorum yardımlarınızı esirgemeyin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    437,6 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:
Kesin çözer mi bilemem ama DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Kesin çözer mi bilemem ama DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Hocam dediğini yaptım, restart atıldı ekran kartı sürücüsü falan silindi tekrar kurdum ama hala aynı hatayı veriyor, hep Windows 7 için çözümler vardı belki sistemi Windows 7 yapmalıyım? Oyun bittikten sonra geri Windows 8 mi yapsam ne diyorsunuz? Bu oyunu açmam gerekiyor.

Windows 8.1 'den Windows 10'a geçtim, aynı hatayı veriyor. Windows.old klasörüm olmadığı için formatsız Windows 7 'ye geçemiyorum ki geçsem bile sorunum büyük ihtimal çözülmeyecek. Ekran kartım NVIDIA Geforce 9800 GT eski olduğu için ekran kartımdan kaynaklanıyor galiba, bu zamana kadar oynadığım oyunlarda sıkıntı vermiyordu, yeni bilgisayar toplamanın vakti gelmiş. Bende hazır geçmişken Windows 10 'da kalmaya karar verdim, bilgisayarın performansı 'da arttı hem. Sonuç olarak; Ne yaptıysan sorunu çözemedim, tek yol düzgün ekran kartı gibi duruyor, şimdilik beni idare etsin, Technopat ahalisinin'de yardımlarıyla yeni ve daha sağlam bilgisayar toplayacağım. @Emre C Moderatör olmana rağmen yardımın ve konuyu takip edip ilgilendiğin için teşekkür ederim.

Oyunun 1. ve 2. sezonlarını bitirdikten sonra Steam'den aldım, açmaya çalışırken bu hatayı verdi:

Eki Görüntüle 613626

Sistemim Windows 8.1 bu oyunu kaldırabilecek düzeyde. GTA 5 gibi oyunları rahat oynuyorum,
DirectX güncel, tüm sürücüler güncel.

Benim gibi bu hatayı alan çok kişi var internette hep Windows 7 için çözümler var "DXCPL" çözümünü denedim oyun açıldı ancak 10 FPS vardı oynanılmaz haldeydi. Bu oyunu gerçekten oynamak istiyorum yardımlarınızı esirgemeyin.

Aynı hata bende de var bir çözüm bula bildiniz mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı