The Wire vs Oz ve The Sopranos

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Prison Break dizisini 2 ay önce bitirdim ve halen onun gibi bir dizi arıyorum fakat bulamadım. Alakasız olacak belki ama Breaking Bad'ı 2. sezon 2. bölüme kadar izledim ruhum daraldı hep aynı şeyler. Başlıkta gördüğünüz 3. diziye baktım gerçekten 3 dizide efsane duruyor ve çok iyi puanı ve yorumları var. The oz dizisini Prison Break temalı olduğu için daha yakın buldum fakat diğerleride gerçekten güzel gibi. Bu dizileri izleyen varsa öneri verebilir mi? Hangisine başlamalıyım?

The Wire ve The Sopranosu izlemedim ama Oz cidden kaliteli bir dizidir. 1997 de çıktığı için ön yargılı yaklaşmayın ve bir şans verin derim. Özellikle gerçekçi dizi arıyorsanız Oz tam size göre.
Kendinizi sanki hapisteymiş gibi hissedeceksiniz.

The Sopranos'un olduğu yerde başka dizinin söyleyecek lafı olmaz genelde, The Wire çok güzel dizi. Oz'u daha izlemedim. Ama her türlü The Sopranos diyorum ben.

Önce Breaking Bad'i bitir derim. Asıl aksiyon 3-4-5'te. Ve en çok da 5'in son bölümleri... Felina bölümü çok duygulandırmıştı beni. Bittikten sonra El Camino filmini ve en son Better Call Saul'u izleyebilirsin.

Bu üçü arasından çok rahat bir şekilde The Wire diyebilirim.

Breaking Bad'de daraldıysan the Wire'ı pek seveceğini sanmıyorum. Daha yavaş akan bir dizi.

Haklısın hocam konu açtıktan sonra the wire başlamıştım 4 bölüm izleyip bıraktım, yemin ediyorum ruh sağlığım bozuldu sanki yaprak dökümü izliyormuşum gibi. Hatta Breaking Bad'den 50 kat daha ağır. 8 ay oldu Prison Break'ı bitireli o ayarda hiçbir dizi bulamadım. Keşke ağır ağır tadını çıkartarak izleseymişim.

Haklısın hocam konu açtıktan sonra the wire başlamıştım 4 bölüm izleyip bıraktım, yemin ediyorum ruh sağlığım bozuldu sanki yaprak dökümü izliyormuşum gibi. Hatta Breaking Bad'den 50 kat daha ağır. 8 ay oldu Prison Break'ı bitireli o ayarda hiçbir dizi bulamadım. Keşke ağır ağır tadını çıkartarak izleseymişim.
Lost izlemediysen Lost'a başlamanı öneririm. Ama bu ayarda dizi bulamayacağından yavaş yavaş izle :)

Lost izlemediysen Lost'a başlamanı öneririm. Ama bu ayarda dizi bulamayacağından yavaş yavaş izle :)

Hocam ben yorumlardan aşırı etkilenen birisiyim, başlamadan önce çok fazla yorum okudum onunla ilgili, herkes demiş son 2 sezonu çok gereksiz, gereksiz uzatılmış, keşke hiç izlemeseydim, final leş gibiydi vs vs. öyle mi gerçekten? Yoksa başlayacaktım ona.

Geri
Yukarı