The Witcher 1 oynanmadan 2. oyuna geçilirse sorun olur mu?

DanyW

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, The Witcher oyunlarının bütün hepsi kütüphanemde var. Rol oyunlarına da çok meraklıyım ve severek de oynarım. Fakat sorun şu ki The Witcher beni içine çekemedi. Sebebinin ise 1. oyun olduğunu düşünüyorum. Hem çok şey varmış gibi hem de İngilizce olması beni biraz caydırdı ve sıktı. Normalde İngilizce oyunlar oynarım fakat böyle hikayesi derin oyunları Türkçe oynamak benim daha hoşuma gidiyor ve daha kolay geliyor oynaması (örneğin Türkçe baldur's oyunu). Bu sebepten 2. oyundan başlamak istiyorum. Türkçe olduğundan daha iyi anlayabilirim ve sıkılmam diye. Sizce 1. oyunu oynamasam bir şey kaybeder miyim? Hikayede büyük kopuklar yaşar mıyım?

Youtube üzerinden özetini izlemen yeterli olur. Bu arada ilk oyunun Türkçe yaması var, dövüş mekanikleri kanser etse de güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Witcher 1 oynanış olarak iyi olmasa da, hikaye olarak gayet sağlam bir oyundur. Oynamasanız bile mutlaka Witcher 1'in hikayesini anlatan bir video izleyin.

Witcher 1'in Türkçe yaması var. Dövüş sistemi filan kötü olsa da senaryo olarak gayet güzel bir oyun, bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı