Çözüldü The Witcher 1 yiyecek ne işe yarıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yutka46

Picopat
Daha fazla  
Oyunun yarısını neredeyse bitirdim chapter 3teyim. Ama bir türlü şu yaşam gücü yenileyen yiyeceklerin lolipop, koyun bacağı, ekmek vb. mantığını hala çözemedim. Can yeniliyor diye düşündüm o da yok. Bilen birileri varsa yardım edebilirler mi?

Çözüm
Boşta dururken savaşta olmadığınız sürece can çok az ve çok yavaş bi' şekilde kendiliğinden yenileniyor hocam.
Yemeklere alternatif olarak can yenilemek için Kırlangıç ya da Ak Raffard Özü iksiri kullanabilirsiniz. Kamp ateşi, han veya diyalogla evinde yapmanıza imkan veren bazı NPC'ler üzerinden meditasyon yaparak da can doldurabiliyorsunuz.

Ayrıca Strength (Güç/Kuvvet?) yetenek ağacında +1 can yenilemesi veren Bronz, her seviye atlamada +2 can veren Gümüş ve canı %20 arttıran bi' Altın yetenek var. Yetenek puanlarınız yettikçe bu yetenekleri almayı düşünebilirsiniz.
Yiyecekler dediğiniz gibi can, alkol dışındaki içecekler de dayanıklılık yenilemeye yarıyor. Tek seferde çok az yeniledikleri için can/dayanıklılık barını özellikle gözetlemiyorsanız veya yenilemek için sürekli yiyecek - içecek kullanmıyorsanız belki fark etmemiş olabilirsiniz.

Art arda 2 - 3 tane yiyorum, değişiklik yok gibi hocam. Arttırması için ne yapabilirim?
Aynı yemekleri (ör. 2 ekmek veya 2 tavuk vs.) art arda birden fazla kez yemenin bir kere yemeye kıyasla farkı yok hocam. Böyle yapıldığında daha fazla can yenilemesi alınmıyor, sadece yemeklerin zamanla vereceği can yenilemesi doğru düzgün başlayıp pek can yenileyemeden baştan başlıyor. Yemeklerin can yenilemeleri de az ve kısa olduğu için belki değişen bi' şey yok gibi gelebilir.
Yediğiniz yemeğin can yenileme süresi bittikten sonra ikincisini kullanmayı ve farklı yemekler kullanmayı deneyin. Her yemek aynı miktarda can yenilemiyor ve aynı uzunlukta can yenilemesi vermiyordu diye hatırlıyorum. Onun dışında oyunda en fazla bi' kaç defa kullandğım ekmek - tavuğun hiç can yenilemediğine denk gelmedim.
Oyunu Space'le durdurup fare imlecini can barının üstüne getirerek ne kadar canınız olduğuna bakabilmeniz lazım, yemek yeme öncesi ve sonrası canın değişip değişmediğine bakmayı deneyebilirsiniz.

Her şeye rağmen yemekler can yenilemiyorsa nasıl çözebilirsiniz bilmiyorum, kusura bakmayın. @Yutka46

Son düzenleme:
Yiyecekler dediğiniz gibi can, alkol dışındaki içecekler de dayanıklılık yenilemeye yarıyor. Tek seferde çok az yeniledikleri için can/dayanıklılık barını özellikle gözetlemiyorsanız veya yenilemek için sürekli yiyecek - içecek kullanmıyorsanız belki fark etmemiş olabilirsiniz.

Art arda 2-3 tane yiyorum. Değişiklik yok gibi hocam. Arttırması için ne yapabilirim?

Aynı yemekleri (ör. 2 ekmek veya 2 tavuk vs.) art arda birden fazla kez yemenin bir kere yemeye kıyasla farkı yok hocam. Böyle yapıldığında daha fazla can yenilemesi alınmıyor, sadece yemeklerin zamanla vereceği can yenilemesi doğru düzgün başlayıp pek can yenileyemeden baştan başlıyor. Yemeklerin can yenilemeleri de az ve kısa olduğu için belki değişen bi' şey yok gibi gelebilir.
Yediğiniz yemeğin can yenileme süresi bittikten sonra ikincisini kullanmayı ve farklı yemekler kullanmayı deneyin. Her yemek aynı miktarda can yenilemiyor ve aynı uzunlukta can yenileme vermiyordu diye hatırlıyorum. Onun dışında oyunda en fazla bi' kaç defa kullandğım ekmek veya tavuğun hiç can yenilemediğine denk gelmemiştim. Oyunu Space'le durdurup fare imlecini can barının üstüne getirerek ne kadar canınız olduğuna bakabilmeniz lazım, yemek yeme öncesi ve sonrası canın değişip değişmediğine bakmayı deneyebilirsiniz.

Her şeye rağmen yemekler can yenilemiyorsa nasıl çözebilirsiniz bilmiyorum, kusura bakmayın. @Yutka46
Ne kusuru hocam estağfurullah. Sadece can yenilemiyor gibi gelmişti bana. O yüzden sordum. Bir de hiçbir şey yemezsen can artmıyor mu?

Boşta dururken savaşta olmadığınız sürece can çok az ve çok yavaş bi' şekilde kendiliğinden yenileniyor hocam.
Yemeklere alternatif olarak can yenilemek için Kırlangıç ya da Ak Raffard Özü iksiri kullanabilirsiniz. Kamp ateşi, han veya diyalogla evinde yapmanıza imkan veren bazı NPC'ler üzerinden meditasyon yaparak da can doldurabiliyorsunuz.

Ayrıca Strength (Güç/Kuvvet?) yetenek ağacında +1 can yenilemesi veren Bronz, her seviye atlamada +2 can veren Gümüş ve canı %20 arttıran bi' Altın yetenek var. Yetenek puanlarınız yettikçe bu yetenekleri almayı düşünebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Sağolun hocam.

Hocam bugün oynadım. Arttırıyor evet az olduğu için hiçbir işe yaramıyor diye düşünmüştüm. Space ile durdurma olayınıda çok kullanmıyorum zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı