The Witcher 3 Ekran Kartı ve İşlemci Kullanımı Düşük

İşletim sistemi
Windows 11

Emirhan03

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba benim bilgisayarımda R7 3700X ve RTX 3070 var ama kullanamıyorum. Next gen Update geldikten sonra aldım oyunu hevesle ama resimde de gördüğünüz gibi oynayamıyorum.

Media Player 18.12.2022 17_55_33.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu kadarcık az veri ile ne yapabilmemizıi bekliyorsunuz acaba ?

Next gen versiyonu bozuk dostum herkeste sorunlar var Steam betalardan 1.32'ye dön ya da DX11 de oyna derim DX12 sürümünde Shift Tab bile çalışmıyor.

Pek anlamıyorum ama darboğaz için işlemcinin en azından %80, 90'larda olması gerekmiyor mu? Benimki 50'yi geçmiyor.

Başka hangi veri lazım hocam?

Hocam. FPS, CPU / GPU saat hızı, CPU / GPU elektrik tüketimi. RAM kullanımı, çözünürlüğünüz, oyun içi ayarlarınız. Sadece sıcaklığı ve kullanımından ne anlayabiliriz ki?

Pek anlamıyorum ama darboğaz için işlemcinin en azından %80, 90'larda olması gerekmiyor mu? Benimki 50'yi geçmiyor.
Orada görülen bütün çekirdeklerin ortalaması oluyor. İşlemcinin bazı çekirdekleri %100 görüp bazıları düşük seviyede kalabiliyor. Darboğaz için ekran kartı kullanımına bakılır. %90 altındaysa ekran kartı gücünü iyi gösteremiyor demektir. FPS'i veren zaten ekran kartın oluyor. Dediğim gibi 1080p ultra+ veya 1440p ultra ayarlarda oynamalısın. Böylece grafikler iyileşip ekran kartı gücünü gösterecektir. İşlemciye binen yük azalacaktır.

Geri
Yukarı