The Witcher Enhanced Edition Düşük GPU Kullanımı

Deus Mortuorum

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523300818
Oyunu düşük ayarlarda çalıştırmama rağmen GPU kullanımı genelde %17-20 civarında arada %35-40'a çıkıyor saniyelik olarak sonra tekrar düşüyor ve FPS değeri çok kötü. Oyunu GOG'dan indirdim korsan değil ve GTX850M ekran kartı, i5 4210H işlemci, 8GB RAM kullanıyorum. Bir çözümü var mıdır bu sorunumun?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun kullandığı motor Bioware Auro Engine.
Aurora Engine
Bu oyun motoru eski olduğundan maalesef bazı sorunları var.

Firmanın eskiden kullandığı ve kendi oyun motoru olmadığı için optimizasyon çalışmaları yapamıyor.
2 kere oynayıp bitirdiğimden dolayı tek tavsiyem Uzaklık ayarını ve Işık kalitesini düşük seviye çek.
Çözünürlüğü düşürmek de işe yarayabilir.
Yeri geldiğinde bazı şehirlerde FPS değerleri 30-40 civarına düşebilir.
Eski bir oyun olduğundan GPU kullanımının o seviyelerde olması normaldir.

Bazı sorunları bağlantıdan çözebilirsin. Özellikle sürekli oyundan atma sorunu 4 GB patch atma yazılımı ile baya azaltabilirsin.
The Witcher | PCGamingWiki

Oyunun kullandığı motor Bioware Auro Engine.
Aurora Engine
Bu oyun motoru eski olduğundan maalesef bazı sorunları var.

Firmanın eskiden kullandığı ve kendi oyun motoru olmadığı için optimizasyon çalışmaları yapamıyor.
2 kere oynayıp bitirdiğimden dolayı tek tavsiyem Uzaklık ayarını ve Işık kalitesini düşük seviye çek.
Yeri geldiğinde bazı şehirlerde FPS değerleri 30-40 civarına düşebilir.
Eski bir oyun olduğundan GPU kullanımının o seviyelerde olması normaldir.

Bazı sorunları bağlantıdan çözebilirsin. Özellikle sürekli oyundan atma sorunu 4 GB patch atma yazılımı ile baya azaltabilirsin.
The Witcher | PCGamingWiki
Ben bu oyunu daha önce de yükledim ama tam anlamıyla oynamamıştım 3 saat falan geçirmişimdir o da diyaloglarla falan geçmişti çoğu ve o zaman böyle yapmamıştı. Şimdi düşük ayarda kasa kasa oynuyorum. Oyundan atma vs olmadı tek sorunum bu şuan. Sorunu çözemezsem 2. oyundan başlamayı düşünüyorum. Çok şey kaçırır mıyım senaryo olarak sence?

Bu oyunu 2 kere oynadığımı belirttim. Kolay kolay oyunları tekrar oynamam.
Senaryo açısından 3 oyun birleşiyor. İleride oyunlarda bazı muhabbetler döndüğünde eski oyunlara gönderme var. Bana göre seride en keyif alarak oynadığım oyunudur.
Biraz eziyet olacak ama böyle de olsa oynamanı öneririm. Eğer yeni başladıysan fazla sorun çekmemek için kolay seviyede oynayabilirsin.

Bağlantıdan 4 GB Patch yazılımını yüklüyorsun.
NTCore's Homepage

Screenshot.png

Uygulamayı yönetici olarak çalıştır.
Sonrasında Witcher.exe bulunduğu dosyayı aç.
Disk\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher Enhanced Edition\System Bu konumdadır.

Ekran Görüntüsü (1).png

Screenshot_2.png

İşlem bittiğinde böyle bir ekran çıkar.

Screenshot_1.png

Tamam diyerek kapatıp oyuna girebilirsin. Bu işlemde sonra çökme sorunları azalacaktır. Ama ara sıra yaşanıyor. Bu patch daha az yaşanmasını sağlıyor. O yüzden oyunda sürekli F5 tuşu ile kayıt almayı unutma.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı