The Witcher 3 eş seçme

3 Yıl önce açılmış konu ama fikrimi belirtmek istiyorum. Ben oyunu birkaç kez bitirdim. Triss ile de bitirdim, Yen ile de bitirdim, ikisini de seçtiğimiz o gidişatı da oynadım. Spoiler olmaması açısından neler olduğunu yazmayacağım. Bana sorarsanız bize olan davranışları bakımından Triss daha iyi bir seçenek. Ancak kitaplara göre bakarsak -Yen ile Geralt'ın çok karmaşık bir ilişkisi olmasına rağmen- Yennefer'i seçmek daha mantıklı. Oyunun başındaki sinematik bile Geralt'ın Yennefer'i aramasını anlatıyor. Triss ile mazide yaşananların Geralt'ın Yennefer'i hatırlamamasından kaynaklandığını unutmayalım. Evet Geralt namus bekçisi değil ama Yennefer ile ilişkisi devam ederken Triss ile ilişki yaşamazdı. Ayrıca Geralt'ın Yennefer'i kurtarmak için canını riske attığı ve hafızasını kaybettiği gibi gerçekleri de unutmayalım. Sonuç olarak bu bir oyun ve oyundan nasıl zevk alıyorsak öyle oynamamızda fayda var ama illa hikayeye uygun olsun istiyorsanız Yennefer'i seçmenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Yıl önce açılmış konu ama fikrimi belirtmek istiyorum. Ben oyunu birkaç kez bitirdim. Triss ile de bitirdim, yen ile de bitirdim, ikisini de seçtiğimiz o gidişatı da oynadım. Spoiler olmaması açısından neler olduğunu yazmayacağım. Bana sorarsanız bize olan davranışları bakımından Triss daha iyi bir seçenek. Ancak kitaplara göre bakarsak -yen ile Geralt'ın çok karmaşık bir ilişkisi olmasına rağmen- Yennefer'i seçmek daha mantıklı. Oyunun başındaki sinematik bile Geralt'ın Yennefer'i aramasını anlatıyor. Triss ile mazide yaşananların Geralt'ın Yennefer'i hatırlamamasından kaynaklandığını unutmayalım. Evet geralt namus bekçisi değil ama Yennefer ile ilişkisi devam ederken Triss ile ilişki yaşamazdı. Ayrıca Geralt'ın Yennefer'i kurtarmak için canını riske attığı ve hafızasını kaybettiği gibi gerçekleri de unutmayalım. Sonuç olarak bu bir oyun ve oyundan nasıl zevk alıyorsak öyle oynamamızda fayda var ama illa hikayeye uygun olsun istiyorsanız Yennefer'i seçmenizi öneririm.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Oyunu bitirdim bütün haliyle. İkisini de seçtim sonra sonu hüsran oldu 😂. New Game+ bir daha oynayayım dedim oynayamadım yani sıkıldım çok. Kitabını okuyunca doğru kararım Yennefer olduğunu düşünüyorum.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Oyunu bitirdim bütün haliyle. İkisini de seçtim sonra sonu hüsran oldu 😂. New Game+ bir daha oynayayım dedim oynayamadım yani sıkıldım çok. Kitabını okuyunca doğru kararım Yennefer olduğunu düşünüyorum.
Triss özellikle ilk iki oyunda bize çok yardım ediyor ve kibar, naif birisi. Öte yandan Yennefer hep Geralt'ın üzerinde bir baskı kuran, fazla sert ve otoriter birisi. Triss her ne kadar Geralt'a Yen'den bahsetmeyerek bir yılanlık yapmış olsa da :D Bence daha iyi bir seçim.

ben kral öldü yaşasın kral görevinde yenneferle ilişki yaşamadım ama triss le maskeli baloda öpüştüm yenneferi seçmek için kral öldü yaşasın kral save ine geri dönüp ilişkiyi yaşadıktan sonra triss ile maskeli baloda ilişkiye girmeyerek mi yenneferi seçmiş olurum yoksa bu iki sahnenin de bir önemi olmayıp ya şimdi ya hiç görevinde triss ile ilişkiye girmeyip yennefer le diger gorevlerde iliskiye mi girmem lazım
umarım anlatabil mişimdir

ben kral öldü yaşasın kral görevinde yenneferle ilişki yaşamadım ama triss le maskeli baloda öpüştüm yenneferi seçmek için kral öldü yaşasın kral save ine geri dönüp ilişkiyi yaşadıktan sonra triss ile maskeli baloda ilişkiye girmeyerek mi yenneferi seçmiş olurum yoksa bu iki sahnenin de bir önemi olmayıp ya şimdi ya hiç görevinde triss ile ilişkiye girmeyip yennefer le diger gorevlerde iliskiye mi girmem lazım
umarım anlatabil mişimdir
Hocam Yennefer istiyorsan Triss ile romantik bir şeyler yaşamaman gerekiyor. Ama Yennefer'i de tersleme. Triss'i istiyorsan da tam tersi.

@jakartax07

Kral Öldü - Yaşasın Yeni Kral görevinde Yennefer'a onu sevdiğini söyleyip, onu izlemek istediğini söyleceksin. Bundan sonrasını tahmin edebiliyorsundur.

Ev Gibisi Yok görevinde(Uma'nın lanetini kaldırmakla uğraştığınız görevlerden.) Yennefer seni üst kata çağıracak. 😏 Teklifini kabul et.

Tabii bu süreç boyunca Triss'le bir ilişki yaşamamalısın, ona yürümemelisin.

Ek olarak istersen hoş bir yan görev daha var, Yennefer senden yardım istediğini söyleyecek. Yanına gittiğinde Yennefer sana Cin tarafından yapılan(Geralt ve Yennefer arasındaki Cin tarafından yapılan büyü.) büyüyü kaldırmasını isteyecek. Büyüyü kaldırdıktan sonra Yennefer sana onu hâlâ sevip sevmediğini soracak. "Evet" diyerek güzel bir sahneye şahit olabilirsin, hayır, o tür bir sahne değil bu sefer.

Hocam madem konu hortlamış ben de yazayım belki birileri görür. İnternete "Witcher 3 Romantizm" diye aratın. Birkaç rehber var bununla ilgili. İlişkiye girilebilecek tüm karakterlerle nasıl girilebileceğini detaylı bir şekilde anlatıyor.
Eş seçimin de Yen daha mantıklı.

Gerçek Witcher hayranları bu soruyu sormazdı :) Yenneferin Gerald için yaptıkları ve Geraldın da yennefir için yaptıklarını biliyorsunuzdur eğer Witcher 1 ve 2 yi de bitirdiyseniz. Triss, oyunda ikinci seri ye denk geliyor Gerald hafızasını kaybettiğinde onun zaafından faydalanıp yanında olan biri Gerald zaten makina uçanı kaçanı biliyorsunuz, fakat flashbackler ile bir şeyler hatırlamaya yavaş yavaş başladığı zaman uzaklaşıyor ve durumu tamamen anladığı zaman ki bu Witcher 1 in sonunda ki olaylar oluyor ve Yenin peşine düşüyor bu da Witcher 3 ün başında ki sahneler zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı