The Witcher 3 GTX 960 Donma ve Oyundan Atma

Serkan Özel

Hectopat
Daha fazla  
The witcher 3 orjinal oyunum var. Oyuna girdiğimde biraz oynuyorum aniden ekran donuyor ve 3-4 sn bekliyor sonra ya atıyor oyundan ya da devam ediyor. Attığı zaman thewitcher3.exe'nin grafik donanımına erişimi reddedildi diye bir uyarı gösteriyor.

Aynı durumun Mount and Blade gibi diğer oyunlarda da olduğunu söyledi kardeşim ben ekran kartı belleği yetersiz olabilir mi diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Ekran kartım GTX 960. Ya da sürücülerim sıkıntılı olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Msi gtx 960 gaming 2g ekran kartı
  • z97 pc mate anakart
  • i5 4460 işlemci
  • 500 W FSP Hyper PSU
  • Windows 8.1 Pro 64 Bit işletim sistemi
  • 8 Gb hyperx savage RAM
Valla 6 +2 pin Molex'i bilmiyorum.

The witcher 3 orjinal oyunum var. Oyuna girdiğimde biraz oynuyorum aniden ekran donuyor ve 3-4 sn bekliyor sonra ya atıyor oyundan ya da devam ediyor. Attığı zaman thewitcher3.exe'nin grafik donanımına erişimi reddedildi diye bir uyarı gösteriyor.

Aynı durumun Mount and Blade gibi diğer oyunlarda da olduğunu söyledi kardeşim ben ekran kartı belleği yetersiz olabilir mi diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Ekran kartım GTX 960. Ya da sürücülerim sıkıntılı olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim
Oyun için çıkartılmış olan güncellemeleri yüklendiniz mi? Çünkü o gibi sorunları düzeltiyor yanılmıyorsam.

Şuan ekran kartı driverını tekrar yükledim, overclock vardı kıstım biraz (ancak nerdeyse 1 aydır sıkıntı çıkarmıyordu) 10 dk furmark açtım sıkıntı olmadı ama düzeldi mi bilmiyorum.

Oyun için çıkartılmış olan güncellemeleri yüklendiniz mi? çünkü o gibi sorunları düzeltiyor yanılmıyorsam.

Oyunun en son güncellemesi olan v1.06 ve gog galaxy yüklü şuan.

Overclock yaptığımda ekrandaki bozuklukların olması(sadece) ekran kartına zarar verir mi ?Overclock'u tekrar sıfırlasam eskisi gibi olur mu?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. 10 saniye geçmeden oyundan atıyor. Hatasız, hata vermeden atıyor, sebebi nedir? Oyunun içinde olan güncellemesini yaptım ama eski sürüm sanırım. En son sürümü kaç?

Overclock yaptığımda ekrandaki bozuklukların olması(sadece) ekran kartına zarar verir mi ?Overclock'u tekrar sıfırlasam eskisi gibi olur mu?

Ekranda bozukluk artifact. Aşırı overclock yapınca çıkar. OC'yi kaldırın. Oyundaki sorun da bundan kaynaklanıyor zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı