The Witcher 3 vs. RDR2 hikayesi

Arkadaşlar, iki oyunu da oynadım, bitirdim ve bana göre Witcher 3 hikaye anlatımı, seçimleri, verdiğimiz kararlar ile hikayenin çeşitlenmesi, yan görevler vs. derken hikaye anlamında Witcher 3, RDR2'den önde görüyorum. Sizlerin bu konu hakkındaki düşüncelerizi merak ediyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Hocam Fantastik film mi macera filmi mi sorusu biraz da bu. İkisi de neredeyse kusursuza yakın veriyor hikayelerini. Hüznü, acıyı bir fantastik eserden bir Western kadar vermesini bekleyemeyiz. Aynı şekilde epikliği, coşkuyu, detayı(Hikaye detayı, tren rayı işçileri beni ilgilendirmiyor) da diğerinden. Zaten bunu başarıyorsa diğerinden daha iyi oluyor. Burası bence kişisel zevk. Ben Fantastik eser aşığı olarak tabiki Witcher diyorum :) ve tabi etrafta bulunan notları okuyan, külliyata kendini kaptıran bir kişi için Witcher daha detaylı. Bunda edebi eserden uyarlama oluşunun etkisi de var

RDR 2 de de ilk saat sıkılmıştım Witcher 3'te de ama bir süre sonra RDR2'ye tekrardan başladım ve Witcher 3'ün RDR2 gibi bir oyunla yan yana gelmemesi gerektiğini düşündüm. RDR2 ile şu an yarışabilecek bir oyun yok. Hikaye desen var, oynanış desen var, gerçekçilik var, aksiyon var, daha bir oyundan ne beklersin ki.Kesinlikle rdr2 daha iyi.Aksini düşünenlerde olabilir.Sonuçta oyun bir zevk meselesi.Ama oyundan anlayan biri bence rdr2 der

RDR2 bana hikaye kısmında sadece ortalama üstü bir yapıda hissetirmişti kendini. The Witcher 3 tek değil de Witcher oyunlarının hepsi hikaye olarak RDR2'yi tekler.

Rüyada tekler herhalde.

Arkadaşlar, iki oyunu da oynadım, bitirdim ve bana göre Witcher 3 hikaye anlatımı, seçimleri, verdiğimiz kararlar ile hikayenin çeşitlenmesi, yan görevler vs. derken hikaye anlamında Witcher 3, RDR2'den önde görüyorum. Sizlerin bu konu hakkındaki düşüncelerizi merak ediyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz?

RDR 2 hikayeside çok güzel ama Witcher serisi çıkalı uzun zaman oldu ve bu sürede çıkan kitaplar dizilerde hikaye derinliğini arttırdığı ve koca bir dünyayı kapsadığı için Witcher diyorum.

Geri
Yukarı