The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition Steam İndirimi

midgardian

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
The Whicher 3, DLC'leri de dahil 29,99TL'ye Steam'de. Hala denemeyen varsa bu fiyata alınabilecek daha iyi bir oyun bulunmuyor. 100 saati aşkın hikayesi, keyifli oynanışı ve iyi grafikleri ile herkesin kütüphanesinde olması gereken bir oyun diye düşünüyorum. Biraz reklam gibi oldu ama yapacaksam bunun reklamı olsun. :) ''Ben zamanında oynadım'' (korsan) diyorsanız borcunuzu ödemek için de güzel fırsat!

Son düzenleme:
Korsan olarak (DRM'siz GOG versiyonu, korsan sayılmaz aslında) oyunu ve tüm DLC'leri bitirdim. Oyunda yapacak birşey kalmadı. Steam'den 45 TL iken GOTY'i aldım. Hatta tüm seriyi aldım. Korsan save dosyası ile New Game +'a başladım ancak zaman yok. Yatıyor öyle... :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu oyun hakkında normalde konu açacaktım ama burada sorabilirim sanırım. Bu oyunu oynamak için diğer oyunları da oynamak şart mı? Neden bu kadar seviliyor spoiler vermeden genel seriyi özetleyebilir misiniz?

Her indirimde bakıyorum Witcher 3'e ve cidden alınması gereken bir oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bu oyuna başlama hikayem yeni bir bilgisayar almamla başladı. Daha önceki kullandığım bilgisayarlarda LOL tarzı oyunlar ve eski strateji oyunları gibi şeyleri oynayabiliyordum. Hikayeli bir oyun olmasının ötesinde grafik olarak bilgisayarı zorlayıp, performansını ölçmek için eski ev arkadaşımın aile paylaşımı ile indirip oynamaya başladım. Daha ilk gün 10 saat kadar oynayınca, ek paketleri ile satın aldım ve toplamda 120 saat gibi bir oyun keyfi oldu benim için.

Öncelikle ilk 2 oyununu oynamadım onu belirteyim. Seri halinde oynamak, hikaye bütünlüğü açısından belki çok daha keyiflidir. Bunun yanında Whicher 3, oyundaki kişiler hakkında o kadar iyi bilgi veriyor ki kafanda hikayede eksik bir şeyler var demiyorsun. Oyunun çok uzun soluklu, derinlikli bir ana hikayesi, birçok oyunda ana hikayede bile olmayan yan hikayeleri var. Bence oyunun en kendine çeken kısmı hikaye akışında oynayan olarak senin etkinin oyunda hissediliyor olması. Oyun sana birçok yerde karar verme seçenekleri sunuyor ve bu gidişatı değiştiriyor. Oyunu birden fazla kez oynayıp, farklı sonuçlarını deneyimleyebilirsin. Oyunun oluşturduğu evren dolu dolu. Kocaman bir açık dünyada, bir sürü farklı yaratık, çok çeşitli görev seçenekleri, birçok farklı karakter, iyi dövüş mekanikleri, başarılı ve çok yönlü büyü kullanımı, envanter üretimi gibi iyi olan çok unsur var. Şimdi dizi olacağı haberleri dolaşıyor, on sezonluk dolu dolu hikaye çıkar diye düşünüyorum. :)

Benim bu oyuna başlama hikayem yeni bir bilgisayar almamla başladı. Daha önceki kullandığım bilgisayarlarda LOL tarzı oyunlar ve eski strateji oyunları tarzı şeyleri oynayabiliyordum. Hikayeli bir oyun olmasının ötesinde grafik olarak bilgisayarı zorlayıp, performansını ölçmek için eski ev arkadaşımın aile paylaşımı ile indirip oynamaya başladım. Daha ilk gün 10 saat kadar oynayınca, ek paketleri ile satın aldım ve toplamda 120 saat gibi bir oyun keyfi oldu benim için.

Öncelikle ilk 2 oyununu oynamadım onu belirteyim. Seri halinde oynamak, hikaye bütünlüğü açısından belki çok daha keyiflidir. Bunun yanında Whicher 3, oyundaki kişiler hakkında o kadar iyi bilgi veriyor ki kafanda hikayede eksik bir şeyler var demiyorsun. Oyunun çok uzun soluklu, derinlikli bir ana hikayesi, birçok oyunda ana hikayede bile olmayan yan hikayeleri var. Bence oyunun en kendine çeken kısmı bu hikaye akışında oynayan olarak senin etkinin oyunda hissediliyor olması. Oyun sana birçok yerde karar verme seçenekleri sunuyor ve bu gidişatı değiştiriyor. Oyunu birden fazla kez oynayıp, farklı sonuçlarını deneyimleyebilirsin. Oyunun oluşturduğu evren dolu dolu. Kocaman bir açık dünyada, bir sürü farklı yaratık, çok çeşitli görev seçenekleri, birçok farklı karakter, iyi dövüş mekanikleri, başarılı ve çok yönlü büyü kullanımı, envanter üretimi gibi iyi olan çok unsur var. Şimdi dizi olacağı haberleri dolaşıyor, on sezonluk dolu dolu hikaye çıkar diye düşünüyorum. :)
Anladığım kadarıyla Witcher 3 için 100+ saat garantili, diğer oyunları içinde bu saat geçerli midir ? Bilen arkadaşlar cevap verirlerse aydınlanmış oluruz. :)

Diğer oyunları da iyi ancak 3 kadar başarılı değil. 3 benim için muazzam bir oyundu. Onu oynadıktan sonra birçok oyundan tatmin olamadım. Güzel hikayesi var. Bu hikaye oyuna çok güzel yedirilmiş. Çok başarılı bir açık dünyası ve oynanışı var. Yan görevleri bile kendine oyun diyen birçok şeye toz yutturur. Her yerde farklı bir hikaye var. En basit kontrat bile sizi şaşırtmayı başarıyor. DLC'leri çok iyi. Hele ki Blood And Wine DLC'si başlı başına yeni bir oyun. Kesinlikle tavsiye ederim.

İlk iki oyunu henüz oynamadım. Okuduklarım yaklaşık 40'ar saatlik ana hikayeleri olduğu üzerine. Ek paketler ile bu süre bir miktar daha artıyordur. 3. oyundan geriye dönük oynayanlar genelde ''iyi ama bir 3 değil'' diyor. Bu da aslında anlaşılır, beklenilen bir durum. Her bir oyunun bir sonraki daha iyi olsun diye bekleriz. Rahat bir zamanda ilk oyundan başlayarak bir seri yaparım belki.

Hikayeyi anlamak için 1 ve 2. oyunu oynayıp zaman kaybetmenizi önermem. 30 dakikalık bir araştırma ile internette Witcher 3 için yetecek kadar hikayeyi öğrenebilirsiniz. Zira özellikle 2. oyununda büyük bir optimizasyon sorunu var ve neredeyse Witcher 3 gibi bir sistem istiyor. Yani kısa bir araştırma ile başlarsan bir şey kaybetmezsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı