The Withcer 3 vs Assassin's Creed Odyssey

RPG sevmediğm için AC diyorum. Ama Witcher 3'ün daha kaliteli bir yapım olduğu aşikar.
AC Odyssey ne kadar RPG ise Witcher 3 de o kadar RPG hocam. Yani RPG değil. Üzerine RPG elementleri atılmış aksiyon, açık dünya oyunu. RPG ilüzyonu falan. Bu yorum ikisi içinde geçerli bu arada. İki oyununda izlediği yol aynı. Keza yeni nesil AC serisinde ki oyunların feyz aldığı oyunda Witcher 3'tür kendileri bile bunu söylemişti Origins ile yeni mekaniklere ve oyun dizaynına yöneldikleri zamanlarda.

Hikaye ve içerikte kaybolmak istiyorsan kesinlikle Witcher 3. AC.O bana şahsen çok boş, tekrara düşen bir oyun olarak geldi. Sadece Blood and Wine DLC si bile başlı başına harika AC:O dan daha fazla keyif alarak oynamıştım.

Önceden karşılaştırmıştım bakmak isterseniz.
AC.O bana şahsen çok boş, tekrara düşen bir oyun olarak geldi.
Attığın her adımının karakterine bir geri dönüşü olan hiçbir zaman yerinde sayıyormuşsun hissini vermeyip geliştiğini sonuna kadar hissettiren oyuna bunu demek saçma olmuş bence.

En basit örnek 1. Seviye kalkan kırma hareketi düşmanın elinden kalkanı alıp ona vurmakken 3. Seviye kalkan kırma hareketi kalkanı paramparça edip düşmanı çok uzağa fırlatıyor işte Witcher 3'ün combattaki eksiği bu girdiğin tüm savaşlar aynı. Boss çeşitliliği yok hepsi birbirinin farklı renklileri son boss şaka gibi. Witcher 3 sevme sebebimiz karakterleri ve atmosferi.

Herkese teşekkürler arkadaşlar The Witcher 3 Steamde de indirime girmiş. Cüzdan kodum vardı aldım. Şimdi ise paramla AC Odyssey alacağım.
Sonuç : İki oyunuda oynama şansım var artık. Yine de hepinize çok teşekkür ediyorum.

Önceden karşılaştırmıştım bakmak isterseniz.

Attığın her adımının karakterine bir geri dönüşü olan hiçbir zaman yerinde sayıyormuşsun hissini vermeyip geliştiğini sonuna kadar hissettiren oyuna bunu demek saçma olmuş bence.

En basit örnek 1. Seviye kalkan kırma hareketi düşmanın elinden kalkanı alıp ona vurmakken 3. Seviye kalkan kırma hareketi kalkanı paramparça edip düşmanı çok uzağa fırlatıyor işte Witcher 3'ün combattaki eksiği bu girdiğin tüm savaşlar aynı. Boss çeşitliliği yok hepsi birbirinin farklı renklileri son boss şaka gibi. Witcher 3 sevme sebebimiz karakterleri ve atmosferi.
Olay sadece dövüş sistemi değil. Ayrıca yaratık, boss vb. çeşitliliği ac ile karşılaştırmak saçma bana kalırsa.
Benim için önemli olan hikaye ve yan görevler oyunun yaşayan dünyasını hissetmek bunları malesef ac'den alamadım. Sadece daha detaylı bir karakter geliştirme için boş bir haritada koşturmak bana cazip gelmiyor. Zevk meselesi.

Ayrıca AC.O bir önceki oyundan pek farklı değil. ac valhalla ise en azından bu farkı hissettiriyor. Hikaye olarakta daha tatmin edici merak uyandırıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı