Thermalright Aqua Elite vs DeepCool LS720

Marsil

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 7800x3D işlemcili AM5 sistem için işlemci soğutucu arıyorum. DeepCool AK400, AK500 gibi hava soğutucular bu işlemci için yeterli.
Performansı verir mi? Yoksa başlıkta belirttiğim hangi ürünü tercih etmeliyim? Bütçe olarak 4000-TL'yi geçmeyi düşünmüyorum.

Hem soğutma performansı hem de estetik olarak daha iyi olduğu için sıvı soğutma tercih ederdim. Bu hava soğutmalar yeterli olur mu olur ama işte daha iyi performans için 360'lik sıvı soğutma tercih etmek daha mantıklı olur.

Hem soğutma performansı hem de estetik olarak daha iyi olduğu için sıvı soğutma tercih ederdim. Bu hava soğutmalar yeterli olur mu olur ama işte daha iyi performans için 360'lik sıvı soğutma tercih etmek daha mantıklı olur.
Peki başlıktakilerden hangisi tercihiniz olurdu?

Benim önerim Arctic olurdu, bütçenizi biraz aşıyor biliyorum ama memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Arctic Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD İşlemci Destekli PWM Sıvı Soğutucu (AR-ACFRE00068A) https://amzn.eu/d/7zklvrA
Hocam bu ürünler çok güzel ama beyaz olsun istiyorum. O nedenle pek alternatifim kalmıyor. Bu ürünün yeni versiyonunu kendi sitesinden alabilirim ancak. O da 5.000 tl yi buluyor.

İşlemciniz nedir hocam bir de LS520 SE mi yoksa düz LS520 mi kullanıyorsunuz bir de RGB ışıklandırmasını kontrol edebiliyor musunuz?
İşlemci olarak 5700 x var. Bendeki LS520 SE modeli, ışıkları kasamın kontrolcüsüne bağladım. Bütün fanları tek kumanda üzerinden kontrol edebiliyorum.

602f9c48-d9dc-4bde-984e-6d07f9feec8f.jpg

İşlemci olarak 5700 X var. Bendeki LS520 SE modeli, ışıkları kasamın kontrolcüsüne bağladım. Bütün fanları tek kumanda üzerinden kontrol edebiliyorum.

Eki Görüntüle 2194271

Çok iyi bende almayı planlıyorumda da hocam performansı ve sesinden memnumsunuz acaba bir de benim kasa fanları RGB kontrolü dolu anakartada özellik yok kasanınki gibi bir tane kontrolcü alsam ona bağlayarak kontrol edebilir miyim acaba bilginiz var mıdır?

Çok iyi bende almayı planlıyorumda da hocam performansı ve sesinden memnumsunuz acaba bir de benim kasa fanları RGB kontrolü dolu anakartada özellik yok kasanınki gibi bir tane kontrolcü alsam ona bağlayarak kontrol edebilir miyim acaba bilginiz var mıdır?

Kontrolcü alırsan kesin çözüm olurda anakart üzerinden kontrol edebilir misin onun üzerinde dur önce. Ben soğutmasından da sesindende memnunum. Fanları sessiz olacak şekilde ayarladım, işlemci tam yük altına girdiğinde ancak 70 dereceye ulaşabiliyor zaten. Pompası sabit 3 bin RPM de dönüyor ve müdahale edemiyoruz, gayet sessiz çalışıyor.

Geri
Yukarı