Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB kablo bağlantıları nasıl yapılır?

AMD07

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
MSI PRO B650M-A Wi-Fi
Merhaba, yeni bir sistem topluyorum, daha önce sistem toplamadım. MSI B650M-A Wi-Fi anakartıma Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB soğutucu fanlarının bağlantısını nasıl yapacağım bilmiyorum. Kasam Dark Maxima V20. Fanlardan ikişer tane toplam 4 kablo çıkıyor. Resimlerini aşağı ekliyorum. Fanların güç kablosunun birleştiricisinin dişi kısımlarından birisi 3 pinli 3 kablolu diğeri ise 4 pinli 4 kablolu, sebebi nedir acaba? Bir yanlışlık mı var? Kurulum videosunda da o şekilde görünüyor bunun hikmeti nedir? Bir de ARGB pinlerini kasanın fan kontrolcüsüne mi bağlamam gerekiyor ?

1685737988243.png

1685738010822.png

1685738027391.png

1685738053426.png

Yardım edebilecek yok mu arkadaşlar?

Son düzenleme:
Fan güç kablolarını çoğaltıcıyla CPU fan kısmına takacaksın. ARGB için çoğaltıcı yok ise fan kontrolcünde ARGB varsa oraya takabilirsin. Anakartında sanırım 2 adet ARGB girişi olması lazım.(3 uçlu ortasında boşluk vardır.) Oraya takabilirsin. Kasanda varsa kasana tak. Bende ASUS GT301 kasa var. Anakartımda ARGB desteği olmamasına rağmen kasamdaki parça sayesinde kullanabiliyorum.

Fan güç kablolarını çoğaltıcıyla CPU fan kısmına takacaksın. ARGB için çoğaltıcı yok ise fan kontrolcünde ARGB varsa oraya takabilirsin. Anakartında sanırım 2 adet ARGB girişi olması lazım.(3 uçlu ortasında boşluk vardır.) Oraya takabilirsin. Kasanda varsa kasana tak. Bende ASUS GT301 kasa var. Anakartımda ARGB desteği olmamasına rağmen kasamdaki parça sayesinde kullanabiliyorum.

Hocam peki fanın güç kablolarının çoğaltan aparatta birisinde neden 3 kablo var da diğerinde 4 kablo var biliyor musunuz?

Nazikçe takmayı dene bir. Çünkü 2 fan güç kablosunun oraya girip tek ucu CPU fan bölümüne takman lazım.

Hocam benim de anakartta ARGB desteği yok kasada var sanırım kasadaki kontrolcüye nasıl erişebilirim acaba kontrol etmek için Cougar Archon 2 mesh kasa kullanıyorum.

Hocam benim de anakartta ARGB desteği yok kasada var sanırım kasadaki kontrolcüye nasıl erişebilirim acaba kontrol etmek için Cougar archon 2 mesh kasa kullanıyorum.

Genelde kasanın temper değil de öbür panelini açınca orada monteli şekilde olur. Dikdörtgen şeklinde çoklayıcı gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı