Thermalright Peerless Assassin 120 SE Cougar Archon 2 Mesh kasada iyi performans sergiler mi?

Finwezzy

Kilopat
Merhaba iyi Sosyaller, işlemcim Ryzen 5 5600 ve anakart ASUS Prime B450M K II.

Soğutucunun kaç mm kasaya uygun olduğunu bilmiyorum. Kasam linkte: COUGAR Archon 2 Mesh RGB - Mid Tower Case - COUGAR ve 170Mm'ye kadar desteği var görünüyor.

Hava akışını bozmayacaksa eğer almayı düşünüyorum hem de geleceğe yönelik olduğu için. Sistemime uyumlu mudur?

@GalaxySal450 @avria

Kasanız 170 mm CPU soğutucu yüksekliği destekliyormuş.

1685991809696.png

Peerles assasin 155 mm yükseklikte kasanıza olacaktır.

1685991853274.png

Performansı gayet iyidir ama sizin işlemcinize SE214XT bile yetiyor. Biraz daha geleceğe yatırım gibi düşün bu soğutucuyu hocam.

Şu anda en uygun satan yer burası.

@Finwezzy

Son düzenleme:
Kasanız 170 mm CPU soğutucu yüksekliği destekliyormuş.

Eki Görüntüle 1808628

Peerles assasin 155 mm yükseklikte kasanıza olacaktır.

Eki Görüntüle 1808630

Performansı gayet iyidir ama sizin işlemcinize SE214XT bile yetiyor. Biraz daha geleceğe yatırım gibi düşün bu soğutucuyu hocam.

Şu anda en uygun satan yer burası.

@Finwezzy

Teşekkür ederim hocam. Max 25 dB seviyede çalışıyor değil mi fanlar? Anakartımda RAM'lere değme sorunu olur mu acaba?

Teşekkür ederim hocam. Max 25 dB seviyede çalışıyor değil mi fanlar? Anakartımda RAM'lere değme sorunu olur mu acaba?

RAM'lerinizin marka modeli ne hocam? Ölçülerine falan da bakayım sitesinde bir yerlerde yazılıysa.

RAM'lere değeceğini düşünmüyorum ama kontrol etmekte fayda var.

25 dB deniliyorsa o aralıktadır hocam.

Son düzenleme:
RAM'lerinizin marka modeli ne hocam? Ölçülerine falan da bakayım sitesinde bir yerlerde yazılıysa.

RAM'lere değeceğini düşünmüyorum ama kontrol etmekte fayda var.

25 dB deniliyorsa o aralıktadır hocam.

G.Skill RipjawsV 16 GB (2X8) 3600 MHz DDR4 CL18​

Hocam çok yardımcı oldunuz ve teşekkür ederim.

Hocam videoda pin bağlantılarını takarken çoklayıcı kullanıyor eğer çoklayıcı çıkmazsa kutudan uygun hangi çoklayıcı kabloyu almalıyım acaba anlamıyorum çoklayıcı kablolardan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

G.Skill Ripjaws V 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18​

@Finwezzy hocam o RAM'lerin yüksekliği 42mm olmalı.

1686001957351.png

Soğutucu yüksekliği 155 mm üstündeki fanlar 120 mm.

35 mm kadar bir alan kalıyor. Ama bu bence almanıza engel olmamalı çift kule bir soğutucu olduğu için çoğu tek kuleye fark atacaktır ön fanı biraz daha yükseğe sabitlersin olur biter.
Şu incelemeye bakarsan RAM'in üzerinde olan fanın biraz yüksekte olduğunu görebilirsin ortada olanına göre.

Sığmama olursa şu resimdeki gibi biraz yukarıdan takabilirsin.

1686000898335.png

O incelemede anakart üzerinde bulunan RAM G.Skill trindent Z RGB 45 mm yüksekliği var. Sizin RAM resimdekine göre biraz daha aşağıda olacaktır.
Sizinle aynı RAM ve soğutucuya sahip kişiler de biraz yükseğe yerleştirmişler ön fanlarını şuradan bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Montaj konusunda yardıma ihtiyacın olursa şu videoya bakabilirsin. Bu videoda anakart üzerinde kullanılan RAM HyperX Fury 34 mm yüksekliği var doğru baktıysam.

Hocam ben çoklayıcı kablolardan anlamıyorum onun için ayrı konu açmanız gerekebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Finwezzy hocam o RAM'lerin yüksekliği 42mm olmalı.

Eki Görüntüle 1808840

Soğutucu yüksekliği 155 mm üstündeki fanlar 120 mm.

35 mm kadar bir alan kalıyor. Ama bu bence almanıza engel olmamalı çift kule bir soğutucu olduğu için çoğu tek kuleye fark atacaktır ön fanı biraz daha yükseğe sabitlersin olur biter.
Şu incelemeye bakarsan RAM'in üzerinde olan fanın biraz yüksekte olduğunu görebilirsin ortada olanına göre.

Sığmama olursa şu resimdeki gibi biraz yukarıdan takabilirsin.

Eki Görüntüle 1808826

O incelemede anakart üzerinde bulunan RAM G.Skill trindent Z RGB 45 mm yüksekliği var. Sizin RAM resimdekine göre biraz daha aşağıda olacaktır.
Sizinle aynı RAM ve soğutucuya sahip kişiler de biraz yükseğe yerleştirmişler ön fanlarını şuradan bakabilirsin.

Montaj konusunda yardıma ihtiyacın olursa şu videoya bakabilirsin. Bu videoda anakart üzerinde kullanılan RAM HyperX Fury 34 mm yüksekliği var doğru baktıysam.

Hocam ben çoklayıcı kablolardan anlamıyorum onun için ayrı konu açmanız gerekebilir.
Hocam kral bir insansınız teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı