Thermalright Peerless Assassin 120 SE Cougar Archon 2 Mesh kasada iyi performans sergiler mi?

Ne demek hocam işinize yararsa ne mutlu.

@Martinner hocam kusura bakmayın ufak bir bilgi yanlışlığı yapmış olabilirim. Bu soğutucu kasanıza uygun olmayabilir sebepleri ile açıklayacağım.
Öncelikle işlemcinizin merkezi ve RAM'ler arasındaki mesafe 54 mm civarı soğutucunun enine genişliği 110 mm ikiye bölünce 55 mm kaldı. Yani ilk slotun üstüne geliyor soğutucunun metal bloğu bu yüzden 2. ve 4. slota kaydırmanız gerekli RAM'lerinizi.

Eki Görüntüle 1808902

2. olarak ise yükseklik konusunda bir yanlış yapmış olabilirim. Normalde 165 mm desteği olan kasanıza uyması lazım ama RAM'ler yüzünden ön fanı yükseltmek zorunda kalacağınızdan fan kasa kapağına değebilir kasa kapağı daha fazla yükseltmenize engel olacağından RAM'ler sığmayabilir.
Resimde örnek olarak çizdim.

Eki Görüntüle 1808909

Kendiniz bir metre alarak kasa kapağı ve RAM'ler arasındaki mesafeyi ölçerseniz daha doğru bir sonuca ulaşabiliriz yarım santim bir fark ile kaçıyor çünkü bu tabloya göre. Eğer 1 santim falan bir hata payınız varsa kasada hala bu soğutucuyu düşünebilirsiniz.

Sizi de yanlış yönlendirmiş gibi oldum kusura bakmayın.

Eğer sığmıyorsa RAM'in üstüne gelen fanın konumunu değiştirip öyle montaj yapabilirsiniz bu durumda.

GameGaraj'ın montaj videosunda ters yönde takıyordu oradaki arkadaş o şekilde olabilir.
gelince netleşecek gibi kapakta da birkaç mm lik açıklık var ordan kurtarabilirsem uyacak gibi duruyor. uymazsa geri iade ederim.

Ben de aynı ölçülerde bir kasaya sahibim şuan taktım tam sığdı kasaya. Tek sıkıntı anakartım küçük olduğundan ekran kartım ile soğutucu dip dibe duruyor umarım sıkıntı çıkmaz.

Hocam soğutucuyu aldım çok az bir şey ramin üzerinde kaldı fanı ama zorlanmadan değiştirdim. Montajda bir sorun var gibi görünüyor mu testlerde acaba?

blackpeerless stabilitytest 11.06.2023.png

Önceki stok fanla test sonucu:

Screenshot_5.png

Dosya Ekleri

• blackpeerless stabilitytest 11.06.2023.png
    blackpeerless stabilitytest 11.06.2023.png
    48,8 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:

Yok gelmiyor hocam bende söyle gözüküyor ekranda.

1686520925541.png

Hocam o fotoğrafta sorun var herhalde göremiyorum. Resmi kendi ekranında açıp telefondan çekip öyle atsana sana zahmet. @Finwezzy

1686521565124.png

Hocam o zaman şöyle bir dene istersen olmadı dediğini yapalım. Bu başlığa mesaj olarak attım başkaları görmüştü.

Yok hocam orada da gözükmüyor. Edge'den girip bakmayı da denedim yine yok bir hata olması lazım.

@Finwezzy

@Finwezzy hocam telefondan görebildim.

Yük altında 15 derece fark ettirmiş güzel bir sorun yok gibi fanlar 1500 RPM de dönüyormuş bir de.
Fanlar son güç dönseydi daha da fazla fark olurdu diye düşünüyorum. fanlar zaten 1600 rpm kadar dönebiliyormuş kontrol ettim bir yanlışlık olmuş.

Üstündeki kendi termal macunu ile mi taktın soğutucuyu?

Son düzenleme:
Yok gelmiyor hocam bende söyle gözüküyor ekranda.

Eki Görüntüle 1817184

Hocam o fotoğrafta sorun var herhalde göremiyorum. Resmi kendi ekranında açıp telefondan çekip öyle atsana sana zahmet. @Finwezzy

Eki Görüntüle 1817200

Yok hocam orada da gözükmüyor. Edge'den girip bakmayı da denedim yine yok bir hata olması lazım.

@Finwezzy

@Finwezzy hocam telefondan görebildim.

Yük altında 15 derece fark ettirmiş güzel bir sorun yok gibi. Üstündeki kendi termal macunu ile mi taktın soğutucuyu?
Evet hocam kendi termal macununu kullandım. Farklı bir öneriniz var mıydı?

Geri
Yukarı