Thermalright Peerless Assassin hangi model alınmalı?

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
Arkadaşlar 3 çeşidi var sanırım, bunların arasında çok fark var mı? En ucuz model olan "Thermalright Peerless Assassin 120 SE TL-C12C" 10700K için yeterli olur mu?

Model 1 (En ucuzu)
Model 2 (Sanırım Model 1 ile arasındaki tek fark RGB olması)
Model 3 (En pahalısı)

Ek olarakta Z490 Tomahawk anakarta 2x16GB RAM takılacak, RAM'lerin üzerine binme durumu yaşanır mı?

Arkadaşlar 3 çeşidi var sanırım, bunların arasında çok fark var mı? En ucuz model olan "Thermalright peerless Assassin 120 SE TL-C12C" 10700K için yeterli olur mu?

Model 1 (en ucuzu)
Model 2 (sanırım model 1 ile arasındaki tek fark RGB olması)
Model 3 (en pahalısı)

Ek olarak da Z490 Tomahawk anakarta 2x16 GB RAM takılacak, RAM'lerin üzerine binme durumu yaşanır mı?

SE modeli Black modelinden genişlik olarak 2.5 cm daha ufak.
Fanları da biraz daha büyük Black modelinin fakat o fiyat farkına değecek bir performans farkı asla olmaz.
Renkli isterseniz model 2'yi istemezseniz model 1'i seçmeniz uygun olur.

Z490 Tomahawk anakartında RAM'ler hangi model bilmiyorum fakat 2 ve 4. slotlara takılırsa o büyük anakartta hiçbir problem olmaz.

SE modeli Black modelinden genişlik olarak 2.5 cm daha ufak.
Fanları da biraz daha büyük Black modelinin fakat o fiyat farkına değecek bir performans farkı asla olmaz.
Renkli isterseniz model 2'yi istemezseniz model 1'i seçmeniz uygun olur.

Z490 Tomahawk anakartında RAM'ler hangi model bilmiyorum fakat 2 ve 4. slotlara takılırsa o büyük anakartta hiçbir problem olmaz.

Bu RAM'leri düşünüyorum hocam, sığar mı? Ayrıca alınır mı daha iyisi var mıdır bu fiyata?

Arkadaşın dediği gibi Black olan fiyat farkına değecek bir performans farkı yaratmaz. İsterseniz pa 120 senin bir tık üst modeli olan Phantom spiritte tercih edebilirsiniz.

Hocam hangisi daha iyi? Attığınız PS'ye de baktım bugün ama pek fark yok gibi.

Çok bir fark yok biraz daha soğuk ve biraz daha sessiz çalışıyor. Aradaki 100 200TL'ye tercih edilebilir diye düşünüyorum.

Hocam DARK N10 kasaya kurulacak, RAM'leri de yukarıdaki arkadaşa söyledim kullanacak olduğum. Uyum sorunu olur mu? Kronik sorunu var mı bu soğutucuların?

Hocam PA sepette onaylamak için cevabını bekliyorum. :)

Son düzenleme:
Hocam Dark N10 kasaya kurulacak, RAM'leri de yukarıdaki arkadaşa söyledim kullanacak olduğum. Uyum sorunu olur mu? Kronik sorunu var mı bu soğutucuların?

Hocam pa sepette onaylamak için cevabını bekliyorum. :)

Çözümümü geri almışsınız ve bana sormamışsınız ama cevaplayayım sizi bekletmemek için.
Herhangi bir kronik sorunu yok bu modelin herhangi bir uyum sorunu da olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı