Thermaltake Contac 16 Fan Montajı

EmreByrm

Hectopat
Daha fazla  
AMD FX6350 işlemcimde kullandığım Thermaltake contac 16 soğutucuma 2. fan takmak istiyorum. 2. fanı nerden satın almayılım?Nelere dikkat etmeliyim?

Sıcaklık değerleri çok yüksek değil ama yük altında tek fan çok yüksek hızda dönüyor ve ses yapıyor, bunu gidermek için 2. fanı takmak istedim ayrıca kasa içinde 12 cm olmak üzere 2 adet alacağım yani toplamda 4 adet olmuş olacak benim merak ettiğim 2. fanı nereden alabileceğim ve nelere dikkat etmem gerektiği.

Kasanın nerelerine fan alacaksın? Öne mi? Bu fanı almanı öneririm işlemci soğutucun için: Akasa Viper 12cm S-Flow Yüksek Performanslı Sessiz Kasa Fanı Fiyatı. İşlemci soğutucun veya kasaya hava üfleyecek fanlar için fandaki hava basıncına dikkat etmelisin, yüksek olmalı. Eğer fan havayı kasanın dışına atacaksa CFM değerini yüksek tutmalısın. İşlemcini hız aşırtmalı mı kullanıyorsun? İşlemci soğutucun yük altında kaç devirde dönüyor ve işlemcin kaç derecede oluyor? AIDA64 ile test edebilirsin.

Şuan bilgisayarım İstanbul'da ben İzmir'deyim ama ayın 11'inde gideceğim, kullandığım sıralarda boşta iken çok ses yapıyordu hiç hızını ölçmedim ama duyulabilir seviyedeydi ve oyunda iken de aynı hızda dönüyor gibiydi sanki sabitlenmiş gibi ses seviyesi hep aynıydı o yüzden bu konuyu açtım fakat dediğim gibi şuanda herhangi bir test yapamıyorum en iyisi ayın 11'ni bekleyip testlerden sonra karar vermek. Ayrıca hız aşırtma yapmak da istiyorum ama bu soğutucu uygun mu? Eğer değilse 150-200 lira civarı özellikle su soğutma olmak üzere tavsiye edeceğiniz bir soğutucu varsa öğrenebilir miyim?
Sistem özelliklerim:
AMD FX X6 6350
ASUS M5A97 LE R2.0
GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül
ZALMAN ZM700-GLX 80PLUS 700w
MSI GTX 760 Twin FrozrGaming O.C

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı