Thermaltake Core V31 Nasıldır?

benisec_benisec

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Cidden kasa ve PSU çok zorlu geçiyor benim açımdan.. Çok yakında laptop'umu satacağım ve üstüne ekleyip Skylake bir masaüstü sisteme geçiş yapacağım arkadaşlar. Kasa konusunda 10 kere fikir değiştirmişimdir.

Alacağım kasanın şöyle özelliklere sahip olması gerekiyor;

- Geleceğe yönelik olmalı, su soğutmayı rahat destekleyebilmeli.
- Hava sirkülasyonu iyi, toz tutma durumu düşük olmalı.
- Kablo yönetimi iyi olmalı.
- Malzeme kalitesi uzun yıllar kullanımı rahat karşılayabilmeli.

Fiyat aralığım PSU dahil 500 lira sınır olacak şekildedir.

Thermaltake Core V31 510 TL ( 80+ Bronze 650W PSU ile birlikte )

Araştırdığım kadarıyla artıları;

- Üst, ön ve alt tam boy toz filtresine sahip olması.
- Tam modüler bir kasa.
- Bilindik ve iyi bir marka olmasının verdiği güven.
- Birlikte gelen PSU '' Thermaltake Smart M650W '' 12V kanalından 624W veriyor.
-8 adet fan ve bir çok boyda sıvı soğutmayı rahat bir biçimde desteklemesi.

Bu kasanın bileşenleri ise şu şekilde olacak;

• Anakart: Asus Z170 Pro Gaming
  • İşlemci: Intel i5 6600K
  • RAM: Kingston 8GB Tek Modül DDR4 2666 MHz ( Sonrasında bir adet tek modül 8GB daha eklenecektir )
  • Ekran kartı: Bekleme. Yeni Nvidia GPU'larına göre durum değişebilir. Şu an için Sapphire R9 380X gibi gözüküyor.
  • SSD: Mevcut Samsung 850 EV0 250GB
  • HDD: WD Blue 1TB
  • İşlemci Soğutucu: Şimdilik Akasa Venom Pico ( Sıvı soğutmaya terfi edene kadar )

Sizin fikirleriniz nelerdir, bu kasa ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi? Güç kaynağı SLI'sız CF'sız tek ekran kartı için yeterli midir? Malzemesi iyi midir? Soğutma durumu nasıldır?

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar.

Kasa ile ilgili görseller;

712AMHTM3CL._SL1200_.jpg

core-v31_10.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öneriniz için teşekkürler. Bu arada bir yandan da Dark N10 aklımı çok karıştırıyor. Alsam pişman olur muyum acaba..

Bu gün v51 i sipariş ettim. Bana göre parasının hakkını veren kasalardandır. İçiniz rahat olsun. Psu konusuna gelirsek içindeki 390x i rahat kaldırır senelerce.
Hocam özelden mesaj yazamadım size burdan yazayım dedim. Thermaltake V51 kullanıyormuşsunuz kasa olarak. Memnun musunuz ? İçindeki fanlar ledli mi ? Vatandan toplayacağım sistemimi. Xigmatek Talon ve V51 arasında gidip geliyorum. Çok kararsız kaldım. Size ne dersiniz?. Bir de zahmet olmazsa sisteminizin (kasanınızın)fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı