Thermaltake Core V51 Riing vs Dark Maxima V20?

Cessase

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

TT Core V51 900 TL sıfır outlet ürünü - Dark 1450 TL sıfır.

TT'nin PSU saklama bölümü yok açıkta. Dark daha küçük ama ön fanları 20 cm.

TT'yi almak istiyorum ama eski olması demode mi kalır diye düşündürüyor. Dark da bu ürünle iyi iş çıkarmış gibi duruyor fiyatına göre. Sizlerden de fikir duymak istedim.

İyi Sosyaller, teşekkürler.

Son düzenleme:
Daha modern olduğu için Dark tercih etmenizi öneririm. Ön fanların büyük olması ve kasanın önün mesh olması kasadan yüksek sesli fan sesi gelir ya da yüksek sesli çalışır mı sorusunu düşündürttü bana, ancak kullanan varsa yardımcı olabilir size, Dark olanını seçin derim.

Daha modern olduğu için Dark tercih etmenizi öneririm. Ön fanların büyük olması ve kasanın önün mesh olması kasadan yüksek sesli fan sesi gelir ya da yüksek sesli çalışır mı sorusunu düşündürttü bana, ancak kullanan varsa yardımcı olabilir size, Dark olanını seçin derim.
Önü kapalı kasalarda hava akışı olmaz, kasa kasa değil akvaryum olur. Ayrıca büyük fan küçük fana göre daha az ses çıkarır aynı RPM seviyesinde. Yani Dark bence de daha iyi.

Aksine büyük fanlar daha sessiz çalışırlar. Hem sayı olarak daha azlar, hem kanatlar daha büyük, hem de küçük fanlar gibi 2000-3000 RPM dönmek yerine 800-1000 RPM dönerler ve daha performanslı çalışırlar. Kanatlar büyük olduğu için daha çok hava akımı sağlar.

Önü kapalı kasalarda hava akışı olmaz, kasa kasa değil akvaryum olur.
Zaten önü kapalı olsun demedim ki? İki tane kocaman fan olduğu kasanın önü açık olduğu için ses sorunu yaratabilir diye düşündüm. Niye böyle bir şey yazdınız anlamadım.

Aksine büyük fanlar daha sessiz çalışırlar. Hem sayı olarak daha azlar, hem kanatlar daha büyük, hem de küçük fanlar gibi 2000-3000 RPM dönmek yerine 800-1000 RPM dönerler ve daha performanslı çalışırlar. Kanatlar büyük olduğu için daha çok hava akımı sağlar.
O zaman dark olanı almak daha da mantıklı oluyor, bende öğrenmiş oldum bu bilgiyi teşekkür ederim.

kasalar hakkındaki yorumunuz nedir hocam? listenizde TT S Tier'da Dark B+Tier'da? Siz ne düşünüyorsunuz?

kasalar hakkındaki yorumunuz nedir hocam? Listenizde TT S Tier'da Dark B+Tier'da? Siz ne düşünüyorsunuz?
V51 biraz modernlikten uzak bir kasa ancak kaliteli bir kasa. 950'ye cidden bulduysan alabilirsin.

Ama diyorsan ki görsellik önemli, o zaman Maxima V20.

V51 biraz modernlikten uzak bir kasa ancak kaliteli bir kasa. 950'ye cidden bulduysan alabilirsin.

Ama diyorsan ki görsellik önemli, o zaman Maxima V20.
Sİyah versiyonunu buldum evet 900 TL'ye. Görsellik çok da önemli değil masa altında kullanıyorum ben zaten rgb falan hiç sevmem.HDD bölümünü sökünce de 48 cm'ye kadar GPU desteği var ileride de baş ağrıtmaz gibi. TT daha ferah olacak gibi onunla yürüyeyim.

Herkesin ilgisi için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı