Thermaltake TH240 ARGB R9 5900X'i soğutmuyor

NefariousTr

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: Asus TUF Gaming X570-Plus Wi-Fi
Cpu: AMD Ryzen 9 5900X
Gpu: Evga GeForce RTX 3080
Ram: G.Skill Trident Z RGB 2x16 GB 3200 MHz
Ssd: Samsung 970 EVO 500 GB + Kingston Fury Renegade 1 TB
Case: Thermaltake 750 W Commander G33
Cooler: Thermaltake TH240 ARGB
Monitor: Monster Aryond V1.1 32” 165 Hz 1Ms Curved 2k
Mouse: Razer Deathadder V3
Mousepad: Razer Goliathus
Headphone: Razer Blackshark V2 X
Keyboard: Steelseries Apex Pro
Meslek
Öğretmen
Ekran kartı
Nvidia rtx 3080
İşlemci
Ryzen 9 5900x
Thermaltake TH240 ARGB kullanıyorum işlemcim ise AMD Ryzen 9 5900X. Bilgisayarı başka bir odaya taşıdım ancak darbe vs olmadı. Sonrasında PC açılır açılmaz BIOS ekranından takip ediyorum 1-2 dk içinde işlemci sıcaklığı 100 dereceye ulaşıyor ve kendiliğinden kapanıyor. Sorduğumda işlemci soğutucusu çalışmıyordur ondan kaynaklı diyorlar. Soğutucunun fanları ve aydınlatmaları çalışıyor acaba devirdaim yapmadığından olabilir mi? Ne tür önerilerde bulunabilirsiniz şimdiden teşekkürler.

Thermaltake TH240 ARGB kullanıyorum işlemcim ise AMD Ryzen 9 5900X. Bilgisayarı başka bir odaya taşıdım ancak darbe vs olmadı. Sonrasında PC açılır açılmaz BIOS ekranından takip ediyorum 1-2 dk içinde işlemci sıcaklığı 100 dereceye ulaşıyor ve kendiliğinden kapanıyor. Sorduğumda işlemci soğutucusu çalışmıyordur ondan kaynaklı diyorlar. Soğutucunun fanları ve aydınlatmaları çalışıyor acaba devirdaim yapmadığından olabilir mi? Ne tür önerilerde bulunabilirsiniz şimdiden teşekkürler.

Soğutucuyu çıkar tak yaptınız mı?

Pompa hortumlarından biri çok soğuk biri de çok sıcak oluyordu yanlış hatırlamıyorsam. Belki hava yapma gibi bir şey de olabilir. Kasanızı bir yan yatırıp tekrar düz yapın. Devirdaim yaparken sorun yaşadığım için ben de ser vise yollamıştım eski sıvı soğutmamı. Seninki kadar tabi güçlü işlemci olmadığından hemen 100'e tırmanmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı