Thermaltake Toughpower Grand RGB vs. GF1

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Biliyorum ki bununla ilgili gönderi bayağı attığım. Son olarak bu 4 model arasında kaldım. Ciddi manada olumlu yorum aldım bu PSU modelleri ile ilgili. RGB olmasa da olur, önemli değil. Tek amacım mümkün mertebe sessiz olmasıdır. Bir paylaşım bırakıyorum buraya. Mevcut kullandığım PSU (80+) sesi ile alakalı. Kullananların da yorumlarını bekliyorum. Thermaltake üretimini High Power markasına yaptırıyormuş. 750W sistemim için fazlasıyla yeterli, alıp geçmeli, çok düşünmemeli miyim? :D @kandes2 @RPM
  1. THERMALTAKE TOUGHPOWER GRAND RGB 750W.
  2. THERMALTAKE TOUGHPOWER GF1 80PLUS GOLD 750W.
  3. THERMALTAKE Toughpower GF1 850W.
1- Kafa karıştıran model.
2- Kafa karıştıran model.

Bilgi edilebilecek kaynaklar;​

GF1 850W Tom's Hardware.
GF2 ARGB.
GF1 PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman küçük bir hatırlatma yapayım, 750W modelinde PCI-E ve CPU güç girişleri için toplamda sadece 3 giriş var.

Yani, örnek vereyim:

Ekran kartınızda 2 adet güç girişi varsa, anakartınızda da 2 adet güç girişi (8+4/8+8) varsa, kullanamazsınız.

Kısaca, pek ileriye dönük sayılmaz.

O zaman küçük bir hatırlatma yapayım, 750W modelinde PCI-E ve CPU güç girişleri için toplamda sadece 3 giriş var.

Yani, örnek vereyim:

Ekran kartınızda 2 adet güç girişi varsa, anakartınızda da 2 adet güç girişi (8+4/8+8) varsa, kullanamazsınız.

Kısaca, pek ileriye dönük sayılmaz.
Şuan 8 pinli cpu güç girişim var .Strix 3070 'e geçsem dahi yeterli oluyor gibi gözüküyor. 3070 2x8 pin istiyor. Tam anlayamadım. 3080 için yeterli değil mesela. Belki 1 sene sonra güncel ekran kartı alırım. 2k çözünürlükte bir sisteme geçersem eğer o zaman yetersiz kalacaktır. Biraz daha açarsan sevinirim şu an 1650super kullanıyorum 3060 geçsem yazın mesela sorun olmaz değil mi ?

Vatan Bilgisayardan tercih ettim mağazası hemen dibimde İtopya da çevremden alıp iade değişim sürecinde sıkıntı çeken çok oldu. @kandes2 @RPM yardımlarınız için teşekkürler. Umarım vaat edilen kadar sessizdir :D

@burak0617 @RPM @kandes2 Kusura bakmayın çok bilgim yok. Bende bu PSU modellerinden almak istiyorum. 750W alırsam %30 yükten sonra fan devreye gireceği yazıyor ve oda 255W yapıyor. Boşta ne kadar kullanır ki sistemim; RTX2060-R5 3600-16gb RAM-1TB SSD ve hava soğutma var o kadar. Ne kadar tükettiğini nasıl öğrenebilirim bir programı yok sanırım.

Geri
Yukarı