Thermaltake Toughpower PSU nasıldır?

Sabura48

Hectopat
Arkadaşlar RTX 4090 için PSU bakıyorum. Şu Power Single rail için üs düzey olarak gördüm gece de %10 indirim yaptı vatan 5 bin liraya sipariş verdim. İyi mi yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
O güç kaynağı biraz fazla olmuş. RTX 4090 ve 12900K (tüm çekirdekler 5.0 GHz) beraber stres testinde 650W görüyor. 850W kaliteli bir ünite bile yeterli olacaktır. 2700 TL ile 2900 TL bandında, Core Reactor 850W ya da RM850x gayet iş görür.

Son düzenleme:
Çok para değil mi? 80 + 850Gold yeterli olmaz mı?

O güç kaynağı biraz fazla olmuş. RTX 4090 ve 12900K (tüm çekirdekler 5.0 GHz) beraber stres testinde 650W görüyor. 850W kaliteli bir ünite bile yeterli olacaktır.
Zaten XPG Core Reactor 850 watt Gold PSU'ya sahibim. Ekran kartım Palit model ve Palit 1200 watt öneriyor. PSU da coil whine sesi alıyorum ekran kartında da var gibi sanki. İnternetten araştırdığım kadarıyla PSU kaynaklı coil whine olabiliyormuş ekran kartlarında da. Hem de geleceğe dönük olsun istedim çünkü Power ihtiyacı artıyor yıl ilerledikçe.

Ben bu model ile aylarca mining yaptım, bir sürü ekran kartı beraber bağlı iken. Hiç sorun çıkarmadı, sessizdi.

Teşekkürler hocam. Benim için önemli olan coil whine olmaması ve sessizlik.

Hem de geleceğe dönük olsun istedim çünkü Power ihtiyacı artıyor yıl ilerledikçe.

Bu biraz üretim ile alakalı, ileride daha düşük güç tüketimi de olası. RTX 4000 ile pek karşılaştırılamaz ama geçmişte de 250W güç tüketen kartlar mevcuttu ve şimdiki 50W 100W'lık kartlar onlardan daha performanslı.

PSU da coil whine sesi alıyorum ekran kartında da var gibi sanki.

Coil whine, ses haricinde eksi bir durum teşkil etmiyor. Besleme konusunda bir sorun yoksa, kullanılabilir ama tercih meselesi.

Bu arada, PSU'ya bu kadar yatırım yapılacaksa, 12VHPWR soketli ATX 3.0 bir modele yönelmek de bir seçenek bir ara Sinerji'de Gigabyte UD1000GM vardı onda da stok yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı