Thermaltake V200 ön fanların bağlantısı nasıl yapılır?

Mertox

Centipat
Herkese iyi günler, gerçekten çok sıkıldığım bir konuyu size danışmak istedim. Kasam başlıkta ki model ana kartım ise B450M-K.
Önde ki fanların bağlantısını sağlayamadım ve 6 aydan uzun bir süreçtir sadece egzoz fanı ile kullanıyorum anakartım RGB desteklemediği için mi bağlayamıyorum yoksa ben mi beceremedim anlamadım.
Yardımcı olursanız çok sevinirim eğer.

15965961117322965633749767122374.jpg

Anakartım uyumlu değilse yeni fanlar almak zorunda kalacağım gibi duruyor.
Arkada bir kontrolcü var ve tek çıkan bağlantı bunlar, nedir bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar elinizdeki kablolar fanların renk şeçeneklerini anakart üzerinden kontrol etmek için anakartınızın RGB desteği yoksa bile kasanızdaki kontrolcü sayesinde kontrol edebilirsiniz. Kontolcüden, sata ya da molex olarak çıkan bir güç kablosu olmalı bunu güç kaynağınıza bağlamanız lazım fanlarınızı da kontrolcüye bağlamalısınız. Tahmin ediyorum ki kontrolcünün güç kaynağı bağlantısı yapılmamış ve egzoz fanınız anakarta bağlı bundan dolayı çalıştırabiliyorsunuz. Kontolcünüzün fotoğrafını atarsanız fotoğraf üzerinden de anlatabilirim. Kontolcü arızalı değil ise yeni fan almanıza gerek yok.

Merhabalar elinizdeki kablolar fanların renk şeçeneklerini anakart üzerinden kontrol etmek için anakartınızın RGB desteği yoksa bile kasanızdaki kontrolcü sayesinde kontrol edebilirsiniz. Kontolcüden, SATA ya da Molex olarak çıkan bir güç kablosu olmalı bunu güç kaynağınıza bağlamanız lazım fanlarınızı da kontrolcüye bağlamalısınız. Tahmin ediyorum ki kontrolcünün güç kaynağı bağlantısı yapılmamış ve egzoz fanınız anakarta bağlı bundan dolayı çalıştırabiliyorsunuz. Kontolcünüzün fotoğrafını atarsanız fotoğraf üzerinden de anlatabilirim. Kontolcü arızalı değil ise yeni fan almanıza gerek yok.

Bu kadar detaylı yardım ettiğiniz için ayrıca teşekkürler evet egzoz fanı anakarta bağladım maalesef ki kontrolcüden çıkması gereken Molex veya SATA kısmını anlamadım fotoğraflar atacağım teşekkürler.
Merhabalar elinizdeki kablolar fanların renk şeçeneklerini anakart üzerinden kontrol etmek için anakartınızın RGB desteği yoksa bile kasanızdaki kontrolcü sayesinde kontrol edebilirsiniz. Kontolcüden, sata ya da molex olarak çıkan bir güç kablosu olmalı bunu güç kaynağınıza bağlamanız lazım fanlarınızı da kontrolcüye bağlamalısınız. Tahmin ediyorum ki kontrolcünün güç kaynağı bağlantısı yapılmamış ve egzoz fanınız anakarta bağlı bundan dolayı çalıştırabiliyorsunuz. Kontolcünüzün fotoğrafını atarsanız fotoğraf üzerinden de anlatabilirim. Kontolcü arızalı değil ise yeni fan almanıza gerek yok.
IMG_20200805_185655_N.jpg
kontrolcü bu.
Hocam fana bağlı kablo olması lazım. PSU kablolarını kontrol edin.

Fana bağlı olan kablolar kontrolcüye bağlı.

Dosya Ekleri

• 15966429324994193973162266514321.jpg
    15966429324994193973162266514321.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:
Merhabalar tekrardan yardımcı olabilirsem ne mutlu. Kontrolcünün güç bağlantısını göremedim fotoğrafta, kontrolcünün sol üstünde arkadan bir kablo çıkıyor gibi onun ne olduğuna bakabilir misiniz? Güç kablosu muhtemelen o olmalı tahmin ediyorum ki ucu boşta duran bir SATA bağlantısı. Eğer düşündüğüm gibi ise o bağlantıyı güç kaynağınız ile yapın. Güç sorunu çözülürse de SWITCH yazan kısım hâlihazırda reset butonuna bağlı renk seçenekleri arasındaki geçişi de kasanızın reset tuşundan yapabilirsiniz.

Merhabalar tekrardan yardımcı olabilirsem ne mutlu. Kontrolcünün güç bağlantısını göremedim fotoğrafta, kontrolcünün sol üstünde arkadan bir kablo çıkıyor gibi onun ne olduğuna bakabilir misiniz? Güç kablosu muhtemelen o olmalı tahmin ediyorum ki ucu boşta duran bir SATA bağlantısı. Eğer düşündüğüm gibi ise o bağlantıyı güç kaynağınız ile yapın. Güç sorunu çözülürse de Switch yazan kısım hâlihazırda reset butonuna bağlı renk seçenekleri arasındaki geçişi de kasanızın reset tuşundan yapabilirsiniz.

Eve dönünce hemen bakacağım lütfen konuyu takibi bırakmayın :)
Merhabalar tekrardan yardımcı olabilirsem ne mutlu. Kontrolcünün güç bağlantısını göremedim fotoğrafta, kontrolcünün sol üstünde arkadan bir kablo çıkıyor gibi onun ne olduğuna bakabilir misiniz? Güç kablosu muhtemelen o olmalı tahmin ediyorum ki ucu boşta duran bir SATA bağlantısı. Eğer düşündüğüm gibi ise o bağlantıyı güç kaynağınız ile yapın. Güç sorunu çözülürse de Switch yazan kısım hâlihazırda reset butonuna bağlı renk seçenekleri arasındaki geçişi de kasanızın reset tuşundan yapabilirsiniz.

Adamım dikkatine hayranım ne kadar teşekkür etsem oradan bir kablo çıktı galiba SATA senin dediğin gibi hemen fotoğraf atacağım nereye bağlamam gerekiyor?
15966600741502346672736202736099.jpg
15966600741502346672736202736099.jpg

TEŞEKKÜRLER.

Dosya Ekleri

• 15966611764757425278317930779266.jpg
    15966611764757425278317930779266.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Rica ederim güle güle kullanın tek sorununuz ses olacak umarım ses sizi pek rahatsız etmiyordur. İleriye dönük olarak şikayetçi olacağınız ve araştıracağınız bir konu olduğunu öngörerek şunu da belirteyim kontrolcünüzün fan hızlarının kontrol etmek için anakart bağlantısı bulunmuyor yani fanlarınız sürekli %100 olarak çalışacak. Ses beni rahatsız ediyor derseniz fanları ve kontrolcüyü değiştirmeniz gerekiyor.

Rica ederim güle güle kullanın tek sorununuz ses olacak umarım ses sizi pek rahatsız etmiyordur. İleriye dönük olarak şikayetçi olacağınız ve araştıracağınız bir konu olduğunu öngörerek şunu da belirteyim kontrolcünüzün fan hızlarının kontrol etmek için anakart bağlantısı bulunmuyor yani fanlarınız sürekli %100 olarak çalışacak. Ses beni rahatsız ediyor derseniz fanları ve kontrolcüyü değiştirmeniz gerekiyor.

Hayır rahatsız etmiyor bununla ilgilendiğiniz için de teşekkürler.
%100 çalışması problem değilse 10 numara devam edeceğim.
Sizce problem olur mu?
Bir de hangi SATA'ya bağladığımın önemi var mı?

Hayır rahatsız etmiyor bununla ilgilendiğiniz için de teşekkürler.
%100 çalışması problem değilse 10 numara devam edeceğim.
Sizce problem olur mu?
Bir de hangi SATA'ya bağladığımın önemi var mı?
%100 çalışması ile ilgili teknik bir bilgim yok fakat şöyle düşünüyorum her üründe olduğu gibi tam yükte çalışmak daha çabuk yorulmasına neden olur. Kendi bilgisayarlarımda sesin beni rahatsız etmeyeceği seviyeye kadar getirip sürekli o devirde kullanıyorum işlemci ya da ekran kartı gibi pahalı olmadıkları için üstünde durmadım. Bağlantının da bir önemi yok güç kaynağınızdan çıkan herhangi bir tanesine bağlayabilirsiniz.

%100 çalışması ile ilgili teknik bir bilgim yok fakat şöyle düşünüyorum her üründe olduğu gibi tam yükte çalışmak daha çabuk yorulmasına neden olur? Kendi bilgisayarlarımda sesin beni rahatsız etmeyeceği seviyeye kadar getirip sürekli o devirde kullanıyorum işlemci ya da ekran kartı gibi pahalı olmadıkları için üstünde durmadım. Bağlantının da bir önemi yok güç kaynağınızdan çıkan herhangi bir tanesine bağlayabilirsiniz?

Tamamdır teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı