Thermaltake versa II ATX ekran kartı uyumu

Mithlond

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Polis Adayı
Merhaba. Bugün sipariş vereceğim.

Bu ekran kartını almayı düşünüyorum:

Büyük gelirse:

Kasam Thermaltake versa II ATX 500W.

20191117_195544.jpg

Biraz tedirginim çünkü. 8 GB'lık sığar ise hemen sipariş vereceğim. Bilemedim ben biraz büyük geldi bana. Bu arada sistemim:

Anakart: ASUS B85M-G DDR3.
RAM: Longline 16 GB 1600 MHz DDR3.
İşlemci: Intel Core i5 4440 CPU 3.10 GHz.

Darboğaz yapsa, ne kadar yapar? Sorun yaratacak kadar mı yoksa önemsiz miktarda mı?

Kasanıza sığmasa bile denk gelen yuvaları(sanırım HDD için olan yuvalar tam göremiyorum) söküp kullanabilirsiniz fakat o ekran kartı rahatlıkla sığacaktır.

İşlemciniz darboğaz yapacaktır, 7. nesil İ5 bile çoğu zaman ucu ucuna anca beslediğini varsayarak en az %30 darboğaz (oyununa göre değişecektir) yapacağını düşünüyorum.

Peki 4 GB'lık olan ekran kartı ne kadar yapar? %30 nedir yahu, çok fazla. O zaman ben tamamen vaz geçeyim 8 GB'lık ekran kartından.

Dostum RX580 ile %20lik bir performans kaybını verilemişler.

Bu kartlada min %20-25 lik bir kayıp olacaktır. İleride sistemin işlemcisini yükseltmeyi düşünmüyorsan boşuna masraf edersin. Rx570 yeterlidir...
@Mithlond Dostum darboğazı 4GB-8GB bunlar yaratmıyor. RX 590 570 e göre performans bakımından oldukça üstün. Bu fark yüzünden dar boğaz oluyor yanlış bilgilenme :) .

Aslında kapasitenin düşük veya yüksek olması darboğaz için aşırı önemli bir etken değil fakat RX 570'de darboğaz yaratır, can sıkmaya yetecek oranda hemde.

Dolayısıyla hangi kartı alırsanız alın, şahsen ölü yatırım, ya RX 590 alıp yaza doğru komple sistemi değiştireceksiniz yada RX 570 ile ite vura devam edeceksiniz.

RX570 çok iyi ise benim sistemime göre, onu sipariş vereyim ben. Yada sizin önereceğiniz bir şeyler var mı? Yeter ki Odyssey gibi güçlü oyunları son ayarlarda rahatlıkla oynayayım ve beni 3 - 4 sene daha idare ettirsin. İşlemciyi ileride değiştirirken, ekran kartına da o zaman el atarım. Madem sistemime göre çok yüksek geliyorsa 8 GB 'lık dan vaz geçeyim şimdilik.

Edit: O zaman siz ne önerebilirsiniz. Benim sistemime göre? 4 GB 'lık iyi bir ekran kartı istiyorum şahsen.

Basit plastik parçaasıyla yazılan yazıya nasıl korkutmak gibi bir anlam yüklüyorsunuz ? Klavye ile yazılan yazılarda duygu aktarımı olmaz.

Technopat'ın videosunu izlerseniz 7. nesil İ5 bile zar zor beslerken, siz net şekilde 4. nesil işlemci için oran verebiliyorsunuz. Tamamen amatörce bir davranış.

Kimseyi korkuttuğum falan yok, doğrusu neyse onu söylüyorum.

Bu arada tanımadığın kişiye dostum demek etik değil.

Sonuçta para arkadaşın ister alır, ister almaz, ben sadece uyarımı yaparım. Bunu alırsanız durum böyle, bunu alırsanız durum böyle demek dışında bir amacım yok.

@Ulunay "Beyfendi" ben oran vermiyorum. Yaptığım amatörce değil. Verilere dayanarak çıkarım yapıyorum. Sana cevap vermekte istemiyorum ayrıca.

Dostum ben önerimi yaptım, sen düşün taşın istediğini yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok. Bu konularda yetenekli değilim ve ilk kez sipariş veriyorum. RX 570 benim sisteme göre iyi mi değil mi? Değil ise sizin önerebileceğiniz bir ekran kartı var mıdır? Bugün sipariş vermek istiyorum. O kadar da kötü bir işlemcim yok. Bu güne kadar çıkmış bir çok oyunu High ayarla oynadım. Odyssey ve Origins gibi oyunların bazı ayarları da High.

Başka kişiler de cevaplasa tedirginliğim azalacak. Yanlış anlaşılmasın size güvenmiyorum diye değil. Ama görüyorum ki, konularda bir iki kişi yazıyor başka kişiler cevaplamıyor. Moderatörler de yardımcı olmuyor heralde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı