THH başvuru iptali nasıl yapılır?

sametEbiri2001

Centipat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'ın internet sitesi üzerinden bir anakart satın aldım AM5 ama ürünün soket pinlerin de yamukluk vardı kozmetik hataları da söz konusu ürün iade için gönderdim sonra tamir ettirip bana göndermişler sonra vatan mağazasına gidip oradan iade ettirdim zorlaya zorlaya işte bir şekil de kabul ettiler tarafıma para iadesi yapılack ama THH başvuru yaptıydım çünkü iade yapmamak için firma elinden geleni yaptılar 1 ay olacak neredeyse şimdi THH başvurum site de gözüküyor ama iptal butonu gitmiş iptal etmek istiyorum ama ürünü internet üzerinden aldığım için tarafıma para iadesi banka kartıma yapılacak,
  1. tüketici hakem heyetine şikayet dilekçemi verdikten sonra ilgili firma ile uzlaştık ne yapmam gerekiyor?
Tüketici hakem heyetine başvurduktan sonra ilgili firma ile uzlaştıysanız bir dilekçe ile şikayet başvurunuzu yaptığınız hakem heyetine başvurmanız gerekmektedir. ( aksi taktirde karar lehinize sonuçlanırsa karşı tarafa tebligat ücreti ödenmesi kararı çıkar.)

THH heyetin de böyle bir maddesi var ve galiba delil göstermem gerekiyor ama ürünü internet üzerinden aldığım için sadece tarafıma para iadesi yapılacak delil olarak ne sunabilirim?

Bir de yakın tarihte şöyle bir fatura yolladılar para iadesi için işlem başlattıkların da delil olarak dilekçe de kullanabilir miyim ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim Şimdi den Teşekkürler.

@@hukuktimsali

Hocam sizi çok önerdiler bilgilendirme yaparsanız çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• FaturaDFG Detay-1.jpg
    FaturaDFG Detay-1.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Geri
Yukarı