THH başvuru süreci

Hüseyin35%

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Biyomedikal Teknisyeni
16/05/2020 tarihinde incehesap.com'dan aldığım ASUS laptopun kusurlu olduğunu gördükten sonra iade başvurusu yapmıştım ve reddedilmişti ASUS yetkili servisi ve incehesap.com tarafından. İlgili konuya buradan ulaşabilirsiniz. 13/05/2020 tarihinde THH başvuru rehberi aracılığıyla başvurumu yaptım. Bugün 0212 alan kodlu ve isminin sabiha olduğu söyleyen bir kişi bana iadenin onaylandığını ürünü eksiksiz gönderirsem iade işleminin başlayacağını söyledi. THH sitesinden takip ettiğimde hala 'savunma istendi.' Aşamasında gözüküyor. Ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim? İsim soyisim ve ücretsiz gönderevileceğim bir takip numarası aldım.
Ekeleme yapmak istiyorum tarafıma hiçbir şekilde resmi bir tebligat gelmedi.

Son düzenleme:
THH'ne şikayetiniz düştükten sonra firmalara savunma yapması için tebligat gidiyor. Genelde firmalar ismi karalanmasın diye THH'den önce şikayetçiyle iletişime geçiyorlar. Sizin durumunuzda bu şekilde olmuş.
Bence ürünü doğrudan aldığınız yerin dışında her hangi bir yere göndermeyin.

Koronavirüs yönetmeliklerinde verilen sürelerin dolmasıyla savunmalar için süreler işlemeye başladı. Büyük ihtimal bu yüzden aramışlardır. Ürünü iadeye gönderip para iadesini almanız durumunda başvuru yaptığınız kaymakamlığa gidip dosyanızı geri çekmek zorundasınız. Aksi halde ceza ödemeniz gerekecektir. Arayan kişi hangi firmadan aradı bilmiyorum. Asus veya İncehesap ikisinden birinden aradıysa iade işlemi için ürünü gönderip paranızı almayı denemenizi öneririm. Savunmayı henüz göndermedikleri için biz müşteriye şu tarihte iade onayı verdik bize göndermedi gibi bir savunma yapacaklardır.

Ürünü gönderdim. Arayan kişi OXYD bilişim mağazasının satış sonrası temsilcisiymis. Gönderdiği kargo bilgileri ise incehesap.com'a ait. İncehesap tarafından da onay aldım. Umarım başka bir sorun çıkmazsa kurtulurum. 2 ay oldu ilk günden beri iade için uğraşıyorum. Bence şu sıralar internetten alışveriş yaparken 2 defa düşünelim.

Ürünü göndermenizin ardından iade onaylandı paranız iade edilecek dedikleri zaman başvuru yaptığınız kaymakamlığa gidip dosyayı geri çekmeyi unutmayın.

Olayın üzerinden biraz geçmiş fakat bende incehesap.com mağduruyum. Bende THH ye şikayette bulundum. Siz işlemleri E-Devlet üzerinden mi yaptınız? Ben şikayetimi internet üzerinden yapmıştım. Eğer şurda süreç hızlı ilerliyorsa direk heyete gidip şikayet edeyim.

Heyete gitmek ile internetten başvuru yapmak arasında fark yok. Heyette ekstra olarak bilgi alabilirsin süreç hakkında. Ben başvuruyu yaptıktan 5-6 hafta sonra benimle iletişime geçtiler ve süreci uzatmak istemediklerini ürünü gönderirsem iade işlemlerine başlayacaklarını söylediler. Ürünü gönderdim asus servisi tarafından iade raporu ile incehesap.com'a gönderildi ürünüm. Şu anda incehesap.com'un iadeyi onaylamasını bekliyorum yaklaşık 1 haftadır. Her gün mesaj atıyorum fakat bilgi alamıyorum hiçbir şekilde. Sadece sizi bilgilendireceğiz diyorlar.

Neredeyse aynı durum bende de oldu. Benimki biraz komedi absürt bir durum. Kısaca özet geçecek olursak,
Ben Asus marka mouse sipariş ettim ürünü bozuk çıktı ve hoşuma gitmedi. Ürünü iadeye gönderdim. Asus servis raporunda kutusu yırtık denilmiş. Ürünü sağlam yolladım ama kutusunu yırtmışlar iade alamayız dediler. Münakaşa sonrası, ürünü düzgün çalışır şekilde gönderin dedim bu defa da ürünü bana değil de farklı bir kişiye göndermişler. Alan kişi 15-16 gün kullanmış. Ben bunu ürün bana gelmeyince defalarca kez aradıktan sonra bu durumu öğrendim. Adamdan ürünü geri istemişler falan. Şimdi o ürünü bana geri göndermeye çalışıyorlar. 😁 Rezalet üstüne, rezalet yani hocam.
Adamlara mail atıyorum, mesaj atıyorum, umursamıyorlar. Yazdıkları cevap daha saçma. Gerçekten dava şart.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200704-134054.png
    Screenshot_20200704-134054.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı