THH kararı değişim olarak sonuçlanmış

Ben her şeyi açık bir şekilde belirttim anlamamaları mümkün değil.

@Erfolglos Eirene Yalnız değişim demişsin. Ben değişim isterken misli değişim istediğimi açıklayıcı anlattım. 3000TL aldığım bilgisayarı diyelim 2000TL çek olarak almıştım muadil ürün önermedikleri için. Siz muadil bulamıyorsanız bana indirim veya üzerini tamamlayacak çek para isteyin aksi taktirde haciz işlemi için avukatımla görüşeceğim deyip göz korkutun. Ama siz de öyle yazmıyor sanırım misli değişim yapılması falan. Ben istemiştim yazımda misli değişim muadil ürün veya misli fiyatına çek ve hediye şeklinde. Sonuçta satıcının cebinde kaldı o para yani o kar edip sen zarar ediyorsun. İthal ürün olduğu için kur üzerine alıyor. Onun aldığı kur değerlendi ve cebinde kaldı para sana iade ettiğinde aldığın parayı onun cebinde de para kalıyor zarara uğramıyor. O ürünü iade edecek ve parasını alacak. Burada aslında iki tarafın zarar etmeyecek iş olması gerek tek taraflı değil ve müşteri her zaman haklıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…