THH karşı taraf savunması geldi ne yapmalıyım?

blackweather

Hectopat
THH karşı taraf savunma gönderdi. Savunmayı okuyabiliyor muyum? İnternetten başvurmuştum.
Ayrıca karşı taraf savunma yapmadan 2-3 gün önce para iademi gerçekleştirmiş. Bu durumda ne yapmam gerek? Başvuruyu iptal etme bölümü bulamadım. (e-Devlet'ten başvurmuştum).
Karşı taraf bana parayı gönderdiği halde THH beni haklı bulup lehime karar verirse, karşı taraf dava falan açmasın? Ücret falan öder miyim?
Başka yerlerden baktım THH kararını dava edip kazanırsa; tüketici, avukat vekalet ücretini ödüyor gibi şeyler diyorlar.
Maktu ücret gibi kavramlar var. Nisbi ücret, maktu ücretin altında olamazmış.
Benim ürün 250 tl civarı bir şey, davayı kaybedersem ne kadar ödemem gerekir?

Son düzenleme:
Dostum en sağlıklı bilgiyi e-devlet üzerinden yaptığın başvuru kısmında senin yaşadığın il/ilçe THH (Kaymakamlık) bilgisi yazar. Orayı arayıp buraya aktardığın durumu onlara anlatıp bilgi alışverişinde bulunursan senin için daha sağlıklı olur.

THH, para iadesi gerçekleşmiş ise dosyayı kapatıyor hocam, bu forumda olsun başka kaynaklarda olsun çok fazla konu gördüm tecrübe edindim. Para iadesi THH için olumlu sonuçlanan itiraz demek.

10 iş günü içinde iade etmedikleri için ceza alırlar mı peki?
İtirazınızı ne zaman yaptınız? Firma'dan ne zaman savunma istenmiş tarih olarak? tarihler önemli. Ceza verilse de hocam size ödenen ücret üzerinden bir fark veriliyor 20-25 TL ekstra ödeme yapılıyor en fazla.

İade talebi ve ürün teslimi 21 mayıs
Başvuru 5 haziran
Savunma isteme 6 haziran
İade yaptığı tarih 13 haziran
Savunma verdiği tarih 17 haziran
bana ekstra ödeme yapılmış zaten de, bunlar thh ye başvurmayanlardan parayı kırıyordur yani, yüklü miktar devletin ceza kesmesi lazım

İade talebi ve ürün teslimi 21 mayıs
Başvuru 5 haziran
Savunma isteme 6 haziran
İade yaptığı tarih 13 haziran
Savunma verdiği tarih 17 haziran
bana ekstra ödeme yapılmış zaten de, bunlar thh ye başvurmayanlardan parayı kırıyordur yani, yüklü miktar devletin ceza kesmesi lazım
Hocam sizin durum sonuçlanmış, başka olaylar için haklısınız ciddi takip edilmesi lazım cezalar verilmeli.

Geri
Yukarı