THH'de üç ay geçmesine rağmen gelişme yok

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
3 Ay önce yaklaşık 130 TL meblağlı kesinlikle haklı olduğum bir durum için THH'ye başvurmuştum. Olay sipariş verdikten yaklaşık 5-10 dakika sonra siparişimi iptal etmem ve paramın geri iadesini istemek. Firma ise paranın üzerine yattı. Hep yok 10 gün, yok 1 ay içinde yatacak falan deyip tonla bahane buldu ve yatmadı asla para.

Thh'de 3 aydır "savunması istendi" diye duruyor başvuru. Karşı taraf cevap vermezse buga giriyor resmen sistem. Saçmalık.

Ne yapmalıyım arkadaşlar? Paramın üzerine yatılmasına ve kimsenin bir şey yapamamasına çok sinirliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konudan devam edelim o halde.

Savunma için tanınan süre bu kadar uzun değil elbette. Senin yapman gereken 1 ay bile dolmadan ilgili THH'yi arayıp durum hakkında bilgi almak. Peşine düşüp rahatsız etmek gerekiyor bu tip durumlarda ilgili TH heyetini.

Ben de geçen Akakçe üzerindeki bir satıcıya hatalı sipariş verdim, miktar yüksek olduğu halde 3 gün içerisinde paramı hesabımda gördüm.
Sana tavsiyem bu durumu hangi sitede yaşadıysan paylaşmadık yer koyma. İlgili satıcının Google yorumlarına da mutlaka uzun uzun yaz şikayetini. Her yere yaz. Ama her yere.

Bu konudan devam edelim o halde.
Arayayım ben o zaman THH'yi bir daha. Google yorumu da yazdım az önce, ŞikayetVar'a da şikayet yazdım. Meğerse bu rezil firmayla alakalı bu dertten muzdarip tonla insan varmış. Kimseye para iadesi yapmamışlar, tonla örneği var. Cidden şaşırılacak durum adamlar alenen dolandırıcılık yapıyor ve hala yasal olarak iş yapma yetkileri var.
Bankanızı arayıp bildirin, yardımcı olacaklardır. Harcama itirazı talebinde bulunacaksınız.
Banka harcama itirazını daha THH'ye başvurmadan önce yapmıştım. En son incelemeye alındınız ama haklı bulunsanız bile para iadesi en erken 180 gün sonra yatar vesaire diyip dandirik bir açıklama yapıp banka işin içinden çekildi sanırım. Ses seda çıkmıyor onlardan.

En geç 180 olarak yazıyor bankalar. Koronadan dolayı süre uzayabilir, yine de belli aralıklarla bankadan bilgi talep edebilirsiniz. Banka işin içinden çekilemez, paranızı geç de olsa alırsınız. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın.

En geç 180 olarak yazıyor bankalar. Koronadan dolayı süre uzayabilir, yine de belli aralıklarla bankadan bilgi talep edebilirsiniz. Banka işin içinden çekilemez, paranızı geç de olsa alırsınız. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın.
Teşekkürler hocam bakayım bir bankayı da arayım ben o zaman. Telefonla bilgi verirler inşallah, şubeye falan çağırmazlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı