THH'de Kazanıldığında Sistem Nasıl İşler?

Fahogod

Kilopat
Daha fazla  
Tüketici hakem heyetinde savunma istendi diyor eğer haklı bulunursam nasıl istediğim ürünü/hizmeti tekrar aynı fiyattan alabiliyorum?
Ne yapmam lazım icra talebinde mi bulunmam lazım yoksa işletmeyi arayıp ben THH tarafından haklı bulunan tarafım isteğimin yerine getirilmesini istiyorum vs mi demem lazım?
Olay: Aldığım ürünü parayı çektikten sonra iptal ettiler iznim olmadan ve 3 gün sonra parasını yatırdılar ki ürün stoktaydı sonra ise fiyatını arttırdılar.

Son düzenleme:
Tüketici Hakem Heyetinden ne talep ettiyseniz o yönde karar verilir. İade isteydiyseniz iade yok değişim istediyseniz değişim kararı çıkar. Savunma istendiyse sizin başvurunuz karşı tarafa iletilmiş ve başvurunuzun karşı tarafa tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde savunma yapmaları gerekmektedir. THH tarafından verilen kararlar tıpkı bir mahkeme kararı yerine geçer ve itiraz olmaksızın kesinleştiği taktirde icra kanalıyla kararın infazını talep edebilirsiniz.​

tüketici hakem heyetinden ne talep ettiyseniz o yönde karar verilir. İade isteydiyseniz iade yok değişim istediyseniz değişim kararı çıkar. Savunma istendiyse sizin başvurunuz karşı tarafa iletilmiş ve başvurunuzun karşı tarafa tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde savunma yapmaları gerekmektedir. THH tarafından verilen kararlar tıpkı bir mahkeme kararı yerine geçer ve itiraz olmaksızın kesinleştiği taktirde icra kanalıyla kararın infazını talep edebilirsiniz.​

Bana ilk aldığım fiyattan ürünü vermeleri gerektiğini anladım ama kazandıktan sonra o fiyattan tekrar nasıl alacağım adamlarla iletişime geçip davayı kazanan olduğu mu falan mı belirtmem lazım onu soruyorum?

Bana ilk aldığım fiyattan ürünü vermeleri gerektiğini anladım ama kazandıktan sonra o fiyattan tekrar nasıl alacağım adamlarla iletişime geçip davayı kazanan olduğu mu falan mı belirtmem lazım onu soruyorum?​
THH kararı ile ilgili firmaya başvurarak karar doğrultusunda ürünün tarafınıza teslim edilmesini istersiniz. Şayet karara rağmen firma olumsuz tutum sergilerse kararı icra takibine konu ederek icra müdürlüğü aracılığıyla kararın infazını sağlatırsınız.​

Yeni konular

Geri
Yukarı