Thinbook 15 G2 ARE için RAM takviyesi

dracon

Kilopat
Merhaba.

Elimde ThinkBook 15 G2 ARE R5 4500U laptop var. Psref detaylı bilgi.
8 GB lehimli geliyor. Max 40 olacak şekilde yükseltme imkanı veriyor. RAM bilgisi için, CPU-Z'den SPD bölümü boş olarak görünüyor. RAMExpert'ten ekran alıntısını mesaja ekledim.

İnternette araştırdıklarımdan öğrendiğim şey, Dual Channel olması performansın artışı için öneriliyor. Oyunlarda FPS artışını sağladığını öğrendim. Laptopta 8 GB lehimli RAM'im var, mühendislik programları kullanıyorum ve bu yüzden de RAM'i arttırmayı düşünüyorum. 32 GB RAM ekleyerek, Dual Channel olarak çalıştırabilir miyim?

Bazı yerlerde belirtilen Dual Channel 8+8 olması gerektiğini okudum. Bu şart mı? Dual Channel şartı eğer böyle olursa, Dual Channel kombinasyonu olan "8+8 GB RAM " ile "8+32 GB RAM" kombinasyonu arasında programları kullanmak açısından (oyun oynamıyorum) önemli bir fark yaratır mı? Ne kadarlık bir fark yaratır, bunu da merak ediyorum. Bu tür çift kanal ve çift kanal olmayan yüksek RAM'lı bilgisayarların testlerin yapıldığı bir platform varsa, orayı da incelemek isterim.

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    62,6 KB · Görüntüleme: 25
2666 MHz hızında, 8 veya 16 GB RAM tercih etmenizi tavsiye ederim.
CL değeri olarak şu an ki RAM geniş bir CL aralığına sahip, genelde anakarta lehimize RAM ler uyumluluk konusunda fazla sorun çıkarmazlar. CL17 ile CL 20 Değeri arasında bir RAM tercih edebilirsiniz.

2666 MHz hızında, 8 veya 16 GB RAM tercih etmenizi tavsiye ederim.
CL değeri olarak şu an ki RAM geniş bir CL aralığına sahip, genelde anakarta lehimize RAM ler uyumluluk konusunda fazla sorun çıkarmazlar. CL17 ile CL 20 Değeri arasında bir RAM tercih edebilirsiniz.
Lehimli Ram, 3200Mhz. 2666 Mhz olması problem yaratmaz mı? Ramlar konusunda 3200 mhz ve 2666 mhz olursa, Ram ikisi ortak bir noktada hangi frekansta çalışır?

Lehimli Ram, 3200Mhz. 2666 Mhz olması problem yaratmaz mı? Ramlar konusunda 3200 mhz ve 2666 mhz olursa, Ram ikisi ortak bir noktada hangi frekansta çalışır?
Aynı bilgisayarın 14 inç versiyonuna sahibim. 450 MX harici ekran kartı varsa ram eklemek güzel bir performans sağlıyor. Ben 4 GB ram ekledim ve büyük bir performans artışı gördüm.

Ramin markası Micron ve 3200 mhz. Buyurun görsel bırakayım bütün sorunlarınızı karşılar.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    122,3 KB · Görüntüleme: 38
  • 2.png
    2.png
    164,7 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı