ThinkBook 14 düşük FPS

Batuhan19

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. ThinkBook 14 G2 de ki MX450 GDDR6 25W(28.5W'lık modelden sonra ki en güçlü MX450). GTX1050'den yüzde 20 daha güçlü olan bir kart. ThinkBook 14 g2'de MX450 kullanan laptoplar arasında ki açık ara en iyi soğutmaya sahip model. Bu yüzden ROG Zephyrus G14'ten sonra tercih ettiğim model oldu. Buraya kadar her şey harika, soğutması vs. harika evet. Amma ki MX450 testlerine oranla aldığım FPS çok farklı. 2 kat düşük FPS alıyorum. Tüm ayarlar ve gereken tüm her şey doğru, tek fark ise Single channel 1x8 RAM var. Testlerin hepsi Dual channel ile yapılıyor. Bazı arkadaşlarda gerçekten de Dual channel bazı oyunlarda %100'lük bir katkı sağlıyor ve benim de sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

8 GB 3200MHz CL22 Team Elite RAM alacağım şimdi, gelişmeleri buraya yazacağım. Bu şekilde alıp da ciddi FPS farkı yaşayanlarda varsa lütfen konu altına tecrübelerini yazabilirse harika olur.

GTX1050'den yüzde 20 daha güçlü olan bir kart.
Kağıt üzerinde güçlü olabilir ama bir GTX ile ne GT xxxMX serisi ne de MX serisini kıyaslayabilirsiniz. GTX serileri oyun ve render performansı içerirken MX ve GT serileri daha çok günlük yaşama hitap eder. Sürprizbozandaki videoyu incelerseniz göreceksiniz ki çoğu oyuna daha optimize ve daha yüksek frame değerleri veren 1050'dir. Alt tarafta testi yapan kişinin yazdığına göre kayıt alırken %3-5 arası drop yemesine rağmen üstün gelmektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus ROG serileri de küçümsenmeyecek derecede iyidir. Bildiğim kadarıyla da sizin elinizdeki Thinkbooklar daha çok ofis, yazılım ve benzeri işlerde kullanılan laptoplardan. Ayrıca üzerindeki işlemci de oyuna o kadar yatkın bir işlemci değil. Asus ROG ise seri olarak tamamen oyuna önem veren seridir.
Marka fanboyluğu yapmanızı istemem.

Sorunuza gelecek olursak, RAM alıp deneyin. Ama sizi uçuracak bir farkı olmayacaktır. Oyundan oyuna farketmekle birlikte maksimum 18-20 fps gibi bir fark alacağınızı düşünüyorum.

Kağıt üzerinde güçlü olabilir ama bir GTX ile ne GT xxxMX serisi ne de MX serisini kıyaslayabilirsiniz. GTX serileri oyun ve render performansı içerirken MX ve GT serileri daha çok günlük yaşama hitap eder. Sürprizbozandaki videoyu incelerseniz göreceksiniz ki çoğu oyuna daha optimize ve daha yüksek frame değerleri veren 1050'dir. Alt tarafta testi yapan kişinin yazdığına göre kayıt alırken %3-5 arası drop yemesine rağmen üstün gelmektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Asus ROG serileri de küçümsenmeyecek derecede iyidir. Bildiğim kadarıyla da sizin elinizdeki Thinkbooklar daha çok ofis, yazılım ve benzeri işlerde kullanılan laptoplardan. Ayrıca üzerindeki işlemci de oyuna o kadar yatkın bir işlemci değil. Asus ROG ise seri olarak tamamen oyuna önem veren seridir.
Marka fanboyluğu yapmanızı istemem.

Sorunuza gelecek olursak, RAM alıp deneyin. Ama sizi uçuracak bir farkı olmayacaktır. Oyundan oyuna farketmekle birlikte maksimum 18-20 fps gibi bir fark alacağınızı düşünüyorum.
Marka fanboyluğu ve bu anlattıklarınız ne alaka haha

Rog Zephyrus G14,Acer Nitro 5 AN515-55,Matebook 14 ve Thinkbook 14 G2 sahibiyim. Hepsinin ayrı bir kullanım amacı var. Ayrıca GTX ile GT serisi tamamen isim farkıdır. MX450 tüm sentetik testler ve oyunlar değil 1050'den %20 daha güçlü. Bu laptopun soğutmasına da bağlı, çoğu bu şekilde premium iş laptopu kötü soğutmaya sahip. Olayın tekrardan fanboyluk ile ne alakası var bilmiyorum.

A seviye oyunlarda %50 den daha fazla FPS artışı olacaktır tahminimce.

Geri
Yukarı