Thinkpad Carbon x1 vs Thinkpad X280 vs Macbook 12

spawn_night

Hectopat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda yurt dışına çıkacağım ve sanırsam 2-3 yıl kadar da Türkiye'ye dönemeyeceğim olağanüstü bir durum olmazsa. Hayatım biraz göçebe olacak kısaca. Gelirsem de çok az kalabilirim. İhtiyacımı anlatmak için yazıyorum. Oyun ya da grafik anlamında bir beklentim yok. İşim en çok PDF, tarayıcı ve Word'de zaman geçireceğim. Yazma alışkanlığımı devam ettirmek biraz da sahip olduğum bazı Türkçe içerik bloglarına devam etmek istiyorum. Listemi yaptım. Aşağıda yer alıyor:
  • Thinkpad Carbon x1
  • Thinkpad X280
  • Macbook 12
MSI laptopların Steelseries klavyeleri de çok hoş ancak hem adaptörünün büyük olması hem de oyun odaklı olması ihtiyaçlarımın ötesinde oluyor. Beni en azından 3 yıl boyunca yolda bırakmayacak bir dizüstüne ihtiyaç duyuyorum. Thinkpad'lerin klavyesi çok iyi, Macbook'un da güzel ancak Thinkpad'le yarışamaz. Mac ise yarıyolda bırakmama güveni veriyor. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook'un port sayısının azlığı beni kanser ediyor. Windows 10 da epey güzel çalıştığına göre Thinkpad derim. Tabi mümkünse 8. nesil işlemci ile alın.
Çok teşekkür ederim Recep Bey. Ben de x280'e karar verdim ancak eski nesil olan x270 daha verimli görünüyor. Hem upgrade imkanı hem de değiştirilebilir batarya imkanı var. SD kart okuyucu da var type-c şarj imkanı da var. 7. nesil ile 8. nesil arasında bir fark olur mu? Tabii güncel olan mutlaka iyidir ancak 7. nesil aldığım için üzüleceğim bir nokta olur mu? Kasa kalitesi ve port sayısı anlamında thinkpad x280 gerçekten x270'in altında kalıyor görünüyor. Yanıtınız için tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı