Thinkpad E15 gen2 vs. ThinkBook 15 gen2

DarkSynergy

Kilopat
Daha fazla  
Thinkpad daha kaliteli kasaya sahip, ikisinin tam donanımını yazarsanız daha iyi olur link atın hatta. Aynı donanımlarda Thinkpad'i tercih ederdim.

Ekledim hocam, nit farkı var sanırsam bilmiyorum size sormak istedim.

Bir sürü seri numaralı hali var hocam direk seri numara link atar mısın? 250 nit olması sıkıntı mı?

Ekledim hocam, nit farkı var sanırsam bilmiyorum size sormak istedim.

Bir sürü seri numaralı hali var hocam direk seri numara link atar mısın? 250 nit olması sıkıntı mı?
Nit parlaklık değeri. Güneş gören bir yerde biraz sıkıntı yapabilir ama çok etkileyeceğini sanmıyorum. ThinkPad Gen 3 > ThinkPad Gen 2 > ThinkBook Gen 2 olarak sıraladım. ThinkBook'ta SSD kapasitesi daha çok onu göz önünde bulundurun ama ThinkPad'de arttırılabilir orası sorun değil. ThinkPad Gen 3 açıklamasında 300 nit ve %100 sRGB olduğu yazıyor. Satıcıyı arayıp teyit etmenizi tavsiye ederim eğer öyleyse ekranı diğerlerine göre baya kaliteli çünkü.

Son düzenleme:
Nit parlaklık değeri. Güneş gören bir yerde biraz sıkıntı yapabilir ama çok etkileyeceğini sanmıyorum. Thinkpad gen 3 > Thinkpad gen 2 > ThinkBook gen 2 olarak sıraladım. ThinkBook'ta SSD kapasitesi daha çok onu göz önünde bulundurun ama Thinkpad'de arttırılabilir orası sorun değil. Thinkpad gen 3 açıklamasında 300 nit ve %100 sRGB olduğu yazıyor. Satıcıyı arayıp teyit etmenizi tavsiye ederim eğer öyleyse ekranı diğerlerine göre bayağı kaliteli çünkü.

Thinkpad gen 2 ve ThinkBook da da %100 sRGB diye biliyorum hocam.

Thinkpad gen 2 ve ThinkBook da da %100 sRGB diye biliyorum hocam.
Yine sıralamam aynı şekilde ama ThinkPad Gen 3'e bütçe yetiyorsa onun yerine bunu tavsiye edebilirim. Son edindiğim bilgiye göre ThinkPad Gen 2 %100 sRGB ekranlı bir modele sahip görünmüyor sitesinde. O yüzden ThinkBook Gen 2 tercih edilebilir.

Yine sıralamam aynı şekilde ama Thinkpad gen 3'e bütçe yetiyorsa onun yerine bunu tavsiye edebilirim. Son edindiğim bilgiye göre Thinkpad gen 2 %100 sRGB ekranlı bir modele sahip görünmüyor sitesinde. O yüzden ThinkBook gen 2 tercih edilebilir.

Hocam hangi siteden baktınız. Seri numarasına göre değişiyor olabilir.
Yine sıralamam aynı şekilde ama Thinkpad gen 3'e bütçe yetiyorsa onun yerine bunu tavsiye edebilirim. Son edindiğim bilgiye göre Thinkpad gen 2 %100 sRGB ekranlı bir modele sahip görünmüyor sitesinde. O yüzden ThinkBook gen 2 tercih edilebilir.

Hocam D16 da takip ediyorum zaten iyi bildiniz :). 16 GB kendi sitesinde yok stoklarda gelince stokcular alıyor herhalde hızlıca bitiyor.

Hocam hangi siteden baktınız. Seri numarasına göre değişiyor olabilir.

Hocam D16 da takip ediyorum zaten iyi bildiniz :). 16 GB kendi sitesinde yok stoklarda gelince stokcular alıyor herhalde hızlıca bitiyor.
Seri numarasına göre değişir ama E15 Gen 2 sitesinde 1 ekran seçeneği var, olsa orada yazardı.
Mesela ThinkBook 15 Gen 2'nin sitesinde 4 ekran seçeneği mevcut.
Bu arada attığım linkteki D16'yı zaten Huawei Türkiye satıyor.

Seri numarasına göre değişir ama E15 gen 2 sitesinde 1 ekran seçeneği var, olsa orada yazardı.
Mesela ThinkBook 15 gen 2'nin sitesinde 4 ekran seçeneği mevcut.
Bu arada attığım linkteki D16'yı zaten Huawei Türkiye satıyor.

Evet ama kendi sitesinde ek indirimler var.

Geri
Yukarı